Навчаємо польських колег: освітні сервіси Української бібліотечної асоціації

Наприкінці жовтня 2019 р. команда бібліотекарів Львівської обласної бібліотеки для дітей – офіційного партнера УБА – здійснила навчальний вояж Польщею. Це був не перший візит львів’ян до польських колег: понад десять років як налагоджено і розвивається партнерство бібліотеки Левеня і Публічної бібліотеки міста Кросно, підписаний договір про співпрацю, відбуваються спільні семінари, обмін читачами, проводяться конкурси. Бібліотека є членом Польської Спілки Бібліотек (PZB), ми часто презентуємо свої проекти на загальнопольських конференціях і семінарах, розповідаємо про бібліотеки України і діяльність УБА.

Цього року ми були запрошені… вчити. Публічна бібліотека міста Кросно запропонувала нам провести семінар-тренінг «Технологічні інспірації в роботі з дітьми: як це роблять у Львові». І протягом дня ми розповідали, показували, навчали, практикували разом з 24 польськими бібліотекарками всі технологічно-книжкові дива, які відбуваються в нашій бібліотеці в рамках Студії розумного школяра «Lev-IT».

Кросно 1

Чи достатньо смартфона з доступом до Інтернету, щоб вигадувати райдужні голограми колібрі, риби, феєрверки ...? Що потрібно зробити, щоб оживити книжку-розмальовку? Чи може наука бути захоплюючою, як магія? Як працює клуб кодування, як організувати майстер-класи зі створення gif та QR-кодів, заняття з 3D-ручками та VR-окулярами, мовні курси і при цьому не забути, що це все відбувається в бібліотеці? Адже це означає, що всі наші дії спрямовані на популяризацію читання, книги, здобування інформації та нових знань. Відповіді на ці запитання ми намагались дати своїм польським друзям.

Виступає партнер УБА - Президент PZB Ян Краєвський

У відгуку про семінар, розміщеному на сторінці Кросненської бібліотеки та Асоціації Польських Бібліотекарів, ми прочитали такі слова: «З такого багатого доробку Львівської обласної бібліотеки для дітей можна черпати натхнення повними жменями. Тим більше, що наші колеги-бібліотекарі з України дуже раді поділитися своїм досвідом. Саме тому учасники семінару-тренінгу вийшли сповнені ідей для діяльності у своїх бібліотеках».

На цьому ми не зупинилися і директорка Львівської обласної бібліотеки для дітей відправилася до Варшави, а далі – в маленьке містечко Тлущ, де, на запрошення директора гмінної бібліотеки Богуміли Богушевської, також ділилася досвідом впровадження успішних проектів, а також розповідала, чим і як сьогодні живуть українські бібліотеки, яку роль відіграє Українська бібліотечна асоціація в розвитку бібліотечної справи в нашій країні. Це був невеликий захід для сільських бібліотекарів, але тим цікавішим було спілкування, адже для них це була перша зустріч з бібліотекарем з України, а для нас – чи не перше ґрунтовне знайомство з життям сільських бібліотек Польщі. Недарма пост на ФБ про відвідини сільських бібліотек зібрав стільки лайків.

Підсумовуючи побачене, хочеться наголосити на тому, що, незважаючи на відмінності матеріальні, нас з польськими колегами об’єднує любов до справи, небайдужість та активна позиція. Ми віримо, що розвиток українських бібліотек буде! Тому співпраця продовжуватиметься і, сподіваємось, що невдовзі європейські колеги будуть їздити до нас вчитися інноваціям.

Кросно