Три дні роботи з молоддю у Тернополі, або Як відбувся семінар-тренінг про роботу бібліотек з центеніалами, жовтень 2019

З 22 по 24 жовтня 2019 р. на базі Бібліотеки року 2019 – Тернопільської обласної бібліотеки для молоді пройшов навчальний семінар-тренінг “Бібліотека для центеніалів: виклики та можливості”, організований ВГО Українська бібліотечна асоціація.


Свою професійну компетенцію підвищували бібліотекарі з Вінниці, Дніпра, Донецької обл., Києва, Луцька, Львову, Полтави, Тернополя, Хмельницької обл. та Черкас. Основна мета заходу – продемонструвати та навчити як зацікавити бібліотекою покоління, для яких інтернет-технології є не просто віртуальною реальністю, а частиною життя.

1
До учасників семінару-тренінгу з вітальним словом звернулися: заступник голови Тернопільської обласної ради Любомир Крупа, заступник начальника управління культури Тернопільської облдержадміністрації Світлана Байталюк, директор Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки, голова Тернопільського ОВ ВГО Українська бібліотечна асоціація Василь Вітенко. Модератором заходу виступила директор Тернопільської обласної бібліотеки для молоді (ОБМ) Леся Гук.

2
Знайомство учасників й тренерів відбулося як коротка самопрезентація на символічному «кріслі відвертості та професійних мрій» та під час експрес-екскурсії бібліотекою. Спікери ділились досвідом реалізації проектів, формування сервісної політики Тернопільської ОБМ та використання інструментів інформаційної реальності в роботі з молодим користувачем.

4
Другий день семінару-тренінгу пройшов під гаслом «Бібліотека ̶ старт нових можливостей». Учасники познайомились з роботою мультимедійної лабораторії “МедіаСтарт”, опанували ази графічного дизайну на планшетах, дізналися про застосування ігрофікації та робототехніки у бібліотеках, кібербезпеку молоді, ознайомилися зі стратегією та інструментами digital-маркетингу.

5
День третій був присвячений організації бібліотечного простору. У форматі "швидка українська" слухачі долучились до інтерактивного майстер-класу «Стоп! настав час для медіаграмотності», а також випробовували віртуальні види спорту в кімнаті активностей та відпочинку.
На завершення семінару-тренінгу учасники отримали сертифікати та відвідали науковий музей «Центр науки».

Галина Якуб,
заступник директора,
Тернопільська обласна бібліотека для молоді

6