Культура, наука та спорт можуть сприяти не лише популяризації України, а й її об’єднанню – Президент України

18 жовтня відбулася зустріч з Президентом України Володимиром Зеленським та Володимиром Бородянським - Міністром культури, молоді та спорту України, на яку були запрошені представники культури і спорту: українські митці, музейники, представники шоу-бізнесу, кіноіндустрії, театру, спорту та ін. Українських бібліотекарів на зустрічі представляли президентка ВГО Українська бібліотечна асоціація Оксана Бруй та віце-президентка Лариса Лугова. Видавців – Іван Малкович, директор видавництва "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА" й Ігор Степурін, голова  БФ «Бібліотечна країна» та засновник видавництва «Саміт-Книга», що є давнім і надійним партнером Української бібліотечної асоціації.

Ідея зустрічі полягала у можливості поспілкуватися з Президентом і Міністром та озвучити наболілі проблеми і можливі рішення для української культури. У короткому вступному слові Президент наголосив на необхідності культурної дипломатії, перетворення українських міст на привабливі інвестиційні об’єкти, на нагальності позитивних змін і меседжів від культури.

552dcc6832a115e2ad5ad06b09d7cf5d 1571419889 extra large

7

Президент і Міністр відповідали на питання та коментували різні аспекти питань, що підіймалися, та наголошувати на важливій участі культурних спільнот у виробленні культурної політики. Міністр зазначив, що наразі вже зорганізовано 12 робочих груп та проведено зустрічі з понад 800 представниками різних галузей, розвиток яких належить до компетенцій Міністерства культури, молоді та спорту України, і далі буде.

72642419 1761323444012515 1572511046030065664 n

73323452 1761287060682820 886773135871836160 n

Більшість часу з двохгодинної зустрічі була віддана на питання учасників. Мали можливість й ми торкнутися бібліотечної тематики. Зокрема, президентка ВГО Українська бібліотечна асоціація Оксана Бруй серед іншого зазначила: «В країні існує велика мережа бібліотек. Процес їх реформування і трансформації вже почався і тут ми можемо подякувати Міністерству за конструктивну співпрацю. Хочу наголосити на тому, що бібліотека – це унікальний соціальний інститут. І це не лише про культуру. Якщо бібліотеки ще десь не включені, то потенційно можуть бути включені в будь-яку сферу життя і діяльності суспільства і підсилювати їх. В першу чергу йдеться про інформацію та забезпечення конституційного права доступу громадян України до інформації. Нещодавно саме Україна стала одним із ініціаторів Міжнародного дня загального доступу до інформації. І тут роль бібліотеки неоціненна. Адже ще не всі мають доступ до Інтернету. Держава в смартфоні, досягнення Цілей сталого розвитку, освіта протягом життя, скрізь, де населення має отримати навички роботи в цифровому суспільстві, – це про бібліотеки! І якщо влада не використає цей потенціал – це буде не по-державницьки!».

9

Володимир Зеленський, у свою чергу, відповів, що влада зробить все, щоб Інтернет з’явився в кожному селі. На репліку Оксани Бруй щодо відсутності Інтернету в низці бібліотек Володимир Зеленський пожартував, що це можна було б перетворити на сильну сторону, «єдине місце без Інтернету» - адже в бібліотеку вартує іти за іншим, і закликав бібліотекарів замислитися над тим, що треба зробити, щоб людям було цікаво, щоб їм хотілося йти до бібліотек, де спеціальна атмосфера, клімат, де збираються друзі. «Давайте з бібліотек робити такі освітні хаби, де буде цікаво людям». Президент висловив думку, що бібліотеки мають бути місцями спілкування людей. Оксана Бруй підтвердила, що бібліотека є «третім місцем», де кожен знайде чим зайнятися. Адже, коли йдеться про творення спільнот, то це також про бібліотеки.

8