12-й Форум молодих бібліотекарів, м. Познань, Польща. Враження учасників

12-13 вересня 2019 року у м. Познань делегація молодих бібліотекарів від ВГО Українська бібліотечна асоціація взяла участь у 12 Форумі молодих бібліотекарів Польщі. Вперше Форум приймав українську делегацію. Зустріч стала можлива за організаційної фінансової підтримки Польської асоціації бібліотекарів та керівника компанії Bonasoft, яка займається ІТ-технологіями для бібліотек - Петра Марцинковського.

Делегація молодих бібліотекарів прибула за день до початку Форуму й максимально використала цю можливість для ознайомлення з роботою іноземних колег-бібліотекарів. Українська бібліотечна молодь відвідала Бібліотеку ім. А. Міцкевича Познанського університету та Міську публічну бібліотеку імені Рачинських.

70153918 2617483621605232 3513901976821694464 o

 Історія Форуму веде свій початок з 2006-го і щороку він мандрує до нового міста, збираючи молодих бібліотекарів для обговорення актуальних і важливих професійних питань. Захід від молодих для молодих - ось так позиціонують його організатори Форуму.

Відкрила Форум пані Йоанна Паштеленець-Яжинська - голова Польської асоціації бібліотекарів, яка, зокрема, привітала гостей з України. Голова Молодіжної секції УБА Вікторія Польова розповіла про діяльність ВГО Українська бібліотечна асоціація та роботу Молодіжної секції УБА. Серед яскравих тем виступів були: «Бібліотекар. Професія? Пристрасть? Розвиток», «Бібліотека ідей — бібліотекар як дослідник, архітектор, прес-секретар та аніматор», «Чоловіче читання, тобто як заохотити чоловіків відвідувати бібліотеки та читати книжки», «Бібліотека та сад — органічний альянс науки та природи». Тетяна Борисова, членкиня Президії УБА представила дослідження «Молоді науковці в українському бібліотекознавстві» та окреслила роботу УБА у підтримці молодих дослідників.

Наприкінці Форуму всі учасники отримали сертифікати та домовилися про польсько-українську зустріч у рамках 5-го Міжнародного форуму молодих бібліотекарів УБА у квітні 2020 року.

Детальніше про Форум та враження від відвідування бібліотек читайте тут.

Андрій Алієв,

завідувач відділу соціокультурної діяльності молоді

Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва

 

Маргарита Цюра,

провідний бібліограф

Державної науково-технічної бібліотеки України