5 днів позитиву від аналітичної бібліогеометрії

Так, виявляється і таке буває: бібліотечна геометрія! Нове слово в бібліотечному лексиконі, але, мабуть, тепер ми запам’ятаємо його надовго! Хіба можливо забути ті враження, емоції, знайомства та, головне, знання, набуті під час VII Всеукраїнської літньої школи адвокації для бібліотекарів «Нова бібліотечна геометрія: адвокація, молодь, ОТГ».

З 18 по 22 червня 2019 р. 20 бібліотекарів з різних куточків України плідно навчалися адвокаційним методикам, знайомилися з роботою бібліотек Кіровоградщини, ділилися досвідом, надихалися і надихали один одного.

1 1

Неймовірні працівниці бібліотек Кропивницького, Олександрії, Світловодська та Попельнястого, які цього року стали господинями літнього «адвокаційного вишколу», довели нам, що і в маленьких бібліотеках з невеликим бюджетом можливо створювати вражаючі речі! Втілювати в життя фантастичні ідеї, організовувати дієві програми, невтомно займатися проектною діяльністю! Працювати так, щоб і громада, і влада відчували не просто потребу в бібліотеці, а неможливість існування культурного і громадського життя міста чи села без бібліотеки!

Як досягти успіху, не потрапити в «глухий кут», визначити коло прихильників, правильно вибудувати комунікаційні вертикалі та горизонталі для дієвої адвокаційної кампанії бібліотеки – ось чому нас навчали чудові тренери, які не втомлювалися повторювати, що ми все зможемо!

Змогли ми, насамкінець, створити той самий «чарівний багатогранник» – комплексну програму з організації ефективної роботи бібліотекаря ОТГ, яка базується на неперервній освіті та постійному вдосконаленню його компетенцій.

Бібліотека має бути невід’ємною частиною громади, а бібліотекар – розумний, освічений, прогресивний і активний член громади, чия діяльність спрямована на підвищення якості життя своєї громади – завжди має бути на крок попереду, набувати нових знань та навичок для виконання своєї важливої місії. Саме такого висновку дійшли учениці VII Літньої школи адвокації - чудові жінки та бібліотекарі за покликанням, справді небайдужі до долі своїх бібліотек, готові змінюватись самі, щоб змінити світ навколо себе!

Мої нові друзі та колеги! Відтепер ви назавжди в моєму серці, як і спогади про ці незабутні дні, коли ми «прокачали» себе, своє бачення бібліотек в нових реаліях життя, свою роль в цій непростій професії, яка нині змінює формат і ламає стереотипи, як і сама бібліотека.

Мандри мальовничими куточками Кіровоградщини, зустрічі з колегами, набуття цікавого досвіду, напружені тренінги, практичні вправи, обговорення та обмін враженнями – така собі аналітична геометрія вечірньої пори – все це стало можливим для мене завдяки Полтавському обласному відділенню УБА. Саме воно профінансувало мою участь у VII Всеукраїнській літній школі адвокації, голові якого, Влезько Надії Володимирівні, яка є також головою Секції з адвокації УБА, моя величезна подяка!

3

Шановні колеги – бібліотекарі діючі та майбутні! УБА - це наш помічник на професійному шляху, тож поповнюйте ряди УБА та скористайтеся можливостями становлення та зростання в нашій цікавій і такій суспільно важливій професії!

Вікторія Старкова,
зав. організаційно-методичним відділом
ЦМБ Кременчуцької міської ЦБС для дорослих