Міжнародна конференція «Еволюція змін у бібліотеках: штучний та емоційний інтелект», 27-29 травня, м. Ніда, Литва

Представники ВГО Українська бібліотечна асоціація на запрошення Асоціації муніципальних публічних бібліотек Литовської Республіки – партнера УБА (Угода про партнерство від 2014 р.) взяли участь у міжнародній конференції, присвяченій перспективам та викликам діяльності бібліотек під впливом штучного та емоційного інтелекту.

З вітанням до учасників конференції з Литви, Латвії, України та Калінінграду звернулися президент Асоціації муніципальних публічних бібліотек Литовської Республіки Danguole Abazoriuviene, мер міста Ніда Darius Jasaitis, провідний фахівець з питань культурної пам'яті та спадщини Міністерства культури Литовської Республіки Erika Buivydiene, президент Литовської бібліотечної асоціації Jolita Steponaitiene.

61357611 2444515588968521 970351159342530560 o

Основна програма конференції була присвячена обговоренню впливу великих даних, штучного інтелекту і роботизації на діяльність бібліотек та бібліотекарів (RenaldasGudauskas, генеральний директор Національної бібліотеки Литви; Laimutis Telksnys, професор Інституту даних і цифрових технологій Вільнюського університету; Marija Vysniauskaite, голова Освітнього центру Литовського інституту вільного ринку), емоційному лідерству та інтелекту, спеціалізованому програмному забезпеченню для бібліотек, цифровому включенню (Zinaida Manzuch, заст. декана з досліджень Факультету комунікацій Вільнюського університету).

Віце-президент УБА Лариса Лугова та виконавчий директор УБА Ярослава Сошинська представили напрями діяльності УБА як відкритої інноваційної платформи для розвитку українських бібліотек. Президент Латвійської бібліотечної асоціації Mara Jekabsone поділилася досвідом адвокаційної діяльності та промоції бібліотек. Зав. організаційно-методичного відділу ЦБС м. Калінінград Єкатерина Оліна розповіла про модернізацію міських бібліотек.

62373849 2471715369581876 186540205010845696 n

Учасники конференції відвідали бібліотеку м. Ніда, де ознайомились з краєзнавчою роботою і практикою збереження писемної культурної спадщини.

Дружня вечірка від організаторів конференції була проведена у фольклорному стилі Жемайтії (регіону на північному заході Литви) та присвячена 20-річчю Асоціації муніципальних публічних бібліотек Литовської Республіки.

Українська делегація також відвідала найстарішу бібліотеку Литви – Бібліотеку Вільнюського університету.

Вітаємо литовських колег з ювілеєм, висловлюємо щиру подяку за запрошення і продовжуємо нашу плідну співпрацю!