Науково-практичний семінар «Бібліотеки року 2018: освітні студії та промоції читання», 19-20.05.2019 р. Підсумки

Продовжуючи тісну співпрацю з Goethe-Institut в Україні, Українська бібліотечна асоціація спільно з Бібліотекою «КПІ імені Ігоря Сікорського» зібрала близько 50 учасників з України на науково-практичний семінар «Бібліотеки року 2018: освітні студії та промоції читання. Захід відбувся З 19 по 20 травня 2019 року у м. Київ. Темою наукового семінару стала промоція читання, тенденції розвитку та інноваційні підходи у бібліотечній справі у світі.

1-min

Запрошена референтка з Німеччини Ханке Зюль є експертом у сфері шкільних бібліотек Франкфурта-на-Майні. Пані Зюле поділилась досвідом про роботу над програмами для забезпечення бібліотечно-педагогічної діяльності у більш ніж 100 шкільних бібліотеках Франкфурта-на Майні. Також експертка поділилася розробкою концепції та впровадження різних форм підвищення кваліфікації для вчителів та працівників бібліотек, також у рамках бібліотечних проектів). Ханке Зюль, завідувач відділу шкільних бібліотек Франкфуртської міської бібліотеки, яка є переможцем у національній бібліотечній премії «Бібліотека року 2018» від Німецької бібліотечної асоціації, показала учасникам семінару алгоритм підготовки та подачі заяви на цей конкурс. Про конкурс «Бібліотека року 2018» в Україні доповідала Оксана Бруй, директорка Бібліотеки «КПІ імені Ігоря Сікорського», президент Української бібліотечної організації.

2-min

Також учасники взяли участь у круглому столі «ПАРАМЕТРИ УСПІХУ: БІБЛІОТЕКА – ЧИТАННЯ – ЯКІСНА ОСВІТА», до якого ще долучились у якості спікерів Олексій Чмир, державний експерт Директорату державної мовної політики Міністерства культури України та Оксана Матвійчук, експерт Державної науково-педагогічної бібліотеки.

3-min

Протягом двох днів доповідачі-експерти та учасники семінару обговорювали такі питання, як роль бібліотеки у формуванні технологічної нації, про кращі практики залучення до читання та високі стандарти професійної бібліотечної діяльності.

У завершення семінару учасники взяли участь у екскурсії Науково-технічною бібліотекою імені Г. Денисенко Національного університету України «КПІ імені Ігоря Сікорського», яку провела директорка бібліотеки особисто.

4-min

Науково-практичний семінар «Бібліотеки року 2018: освітні студії та промоції читання» був дуже насичений, інформаційний та цікавий для різної аудиторії, як представникам публічних та шкільних бібліотек, так і бібліотечній спільноті ЗВО. Такий обмін професійним досвідом завжди понукає до нових проектів та професійного росту.

Презентації з семінару тут.

Інтерв'ю з Ханке Зюле читайте на сайті проекту підтримки дитячого читання «BaraBooka. Простір української дитячої книги» тут.

 

Ірина Ярошевська,

головна бібліотекарка

Центральної міської бібліотеки для дітей ім. Ш.Кобера та В.Хоменка, м. Миколаїв