Культура академічної доброчесності: новини проекту

ВГО Українська бібліотечна асоціація з 2016 року реалізує проект «Культура академічної доброчесності: роль бібліотек». Нашими партнерами у цій діяльності є Посольство США в Україні, Американські ради з міжнародної освіти, Проект сприяння академічній доброчесності в Україні - SAIUP, компанія Unicheck.

11-12 квітня 2019 року в Києві на базі Національного університету «Києво-Могилянська академія» успішно пройшла конференція «Академічна доброчесність: практичний вимір», учасники якої у форматі панельних дискусій та окремих секцій узагальнили успішні практики української освітньої спільноти у питаннях академічної доброчесності та якості освіти, обговорили існуючі виклики, напрацьовані матеріали та їхню імплементацію.

image-0-02-05-4c97592c1334f497c1767b9bcdb5568d5c4f2f831c228863ffc2112773a7606b-V

У секційному засіданні від Української бібліотечної асоціації «Бібліотекарі як агенти змін в академічній спільноті» взяли участь понад 30 фахівців з національних, університетських, шкільних і публічних бібліотек. Модерували засідання Ярослава Сошинська, к.і.н., доцент Видавничо-поліграфічного інституту НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського», виконавча директорка ВГО Українська бібліотечна асоціація та Оксана Бруй, директорка Науково-технічної бібліотеки ім. Г. І. Денисенка НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського», Президент ВГО Українська бібліотечна асоціація.

Учасники секції визначили роль бібліотекарів у формуванні культури академічної доброчесності в освітній та науковій спільнотах, обговорили нові рекомендації Української бібліотечної асоціації «Профіль компетентностей бібліотекарів з академічної доброчесності», дізналися про можливості підвищення кваліфікації з питань академічної доброчесності.

Наразі експерти Української бібліотечної асоціації проводять онлайнове опитування українських науковців, аби з'ясування розуміння і ставлення наукової спільноти до явища академічного плагіату та ініціатив з протидії академічному плагіату, а також визначити загальний рівень культури академічної доброчесності у середовищі дослідників.

Запрошуємо наукових працівників і тих, хто професійно займається науковою діяльністю, до 20 квітня 2019 року заповнити онлайнову анкету за посиланням.

Просимо бібліотечних працівників поширити цю анкету серед своїх користувачів-науковців.

З повагою, робоча група проекту «Культура академічної доброчесності: роль бібліотек».