Історії успіху: Рівненське обласне відділення Української бібліотечної асоціації

Відповідно до Стратегії Української бібліотечної асоціації на 2019-2021 рр. та рішення новообраної Президії УБА, у 2019 році заплановані моніторингові візити членів Президії до усіх регіональних відділень УБА. «Першою ластівкою» стала поїздка віце-президента УБА Лариси Лугової до Рівного, де вона не лише взяла участь у конференції «Роль бібліотек в реалізації Цілей сталого розвитку 2016–2030», але й мала можливість зустрітися з керівниками та активістами ГО «Рівненське обласне відділення Української бібліотечної асоціації» та дізнатися – чим сьогодні живе одне з найуспішніших регіональних відділень УБА.

IMG 20190221 095634

На кінець 2018 року членами ГО «РОВ УБА» було 546 осіб або 50% від загальної кількості бібліотекарів публічних бібліотек Рівненської області. До організації активно долучаються бібліотекарі, які працюють в ОТГ. У 2019 році очікується збільшення членів відділення завдяки розширенню пакету пропозицій і сервісів. Керівництво регіонального відділення активно працює над залученням молодих бібліотекарів до громадського професійного об’єднання. Наразі 19% членів відділення – молоді бібліотекарі віком до 35 років.

У Рівненському обласному відділенні УБА активно діє одна з тематичних секцій УБА – «Бібліотека – на допомогу особам з інвалідністю та людям старшого віку». Серед пріоритетних напрямів діяльності відділення – адвокаційна діяльність.

Цьогорічна професійна подія – Всеукраїнська науково-практична конференція «Роль бібліотек в реалізації Цілей сталого розвитку 2016–2030» – відбулася 21 лютого 2019 році за ініціативи ГО на базі КЗ «Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека» РОР. Метою заходу було представлення кращих практик публічних бібліотек України з реалізації завдань Цілей сталого розвитку ООН до 2030 р. На конференції обговорювалися завдання бібліотек як агентів Цілей сталого розвитку, висвітлювався досвід діяльності бібліотек як центрів неформальної освіти громади, збереження здоров’я людини, виховання екологічної свідомості, розвитку інклюзивних послуг, волонтерства.

2596

IMG 8808

Рівненське обласне відділення УБА якраз і є чудовим прикладом сталого розвитку професійної організації. Воно реалізує амбітні плани, має є багато ідей. Більше про діяльність відділення читайте у Бюлетені УБА «БібліоТека», 2019, №1, який вийде в кінці березня ц. р.

Лариса Лугова, віце-президент ВГО Українська бібліотечна асоціація,

Олександра Промська, член Президії ГО «Рівненське обласне відділення Української бібліотечної асоціації»