30 років діяльності програми «Жан Моне»

У 1989 році була започаткована програма «Жан Моне» для підтримки академічних досліджень з питань європейської інтеграції в державах-членах ЄС. Вже 30 років програма фінансує навчання та дослідження політики ЄС і сприяє діалогу між науковцями, особами, що приймають рішення, та представниками громадянського суспільства у всьому світі.

JM 30th anniversary web banner

30-річчя активностей програми «Жан Моне» дає можливість у 2019 році проаналізувати досягнення, а також поглянути в майбутнє. Відзначати 30-річчя найкраще в контексті серії заходів у країнах-членах ЄС, а також за межами Союзу, ініційованих та організованих університетами, науковцями, асоціаціями та установами, які взяли участь у програмі, використовуючи 30-річчя як можливість роздумів про теперішнє та майбутнє європейської інтеграції.

Це потребує активної участі глобального співтовариства Жана Моне. Українська бібліотечна асоціація та 140 українських бібліотек, які працюють у проекті «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» є членами спільноти. 
 
Звертаємося до усіх членів і партнерів Української бібліотечної асоціації, які так чи інакше дотичні до функціонування пунктів європейської інформації у бібліотеках та поширюють інформацію про ЄС, євроінтеграцію України, європейські цінності у своїх громадах і спільнотах, взяти на себе ініціативу та організувати заходи під тематичною парасолькою «Жан Моне - 30 років передового досвіду в європейських дослідженнях». 
 
Команда Жана Моне (The Jean Monnet Team of DIRECTORATE GENERAL FOR EDUCATION AND CULTURE, European Commission) створила фейсбук-групу, яка буде центром накопичення та  обміну інформацією про усі тематичні події стосовно 30-річчя програми «Жан Моне», де учасники та організатори подій зможуть обмінюватися думками та інформацією.
 
Європейська Комісія, на жаль, не зможе забезпечити конкретну фінансову підтримку заявлених заходів, але сприятиме їм. Команда Жана Моне пропонує подати Ваші ідеї через спеціальну форму «Огляд 30-річчя». Дане опитування дозволить допомогти вам як організаторам заходів із інформаційними матеріалами (брошура, листівки та плакати).