VI Зимова школа молодих бібліотекарів УБА "Visible Library: професійна комунікація", 12-15 лютого 2019 року, с. Ізки Закарпатської обл. Підсумки

Особливість шкіл молодих бібліотекарів - інтенсивне навчання у неформальній обстановці. Саме це, а також проведення шкіл у рекреаційних місцях щороку приваблює молодих фахівців із усієї України. Під час шкіл учасники отримують корисні навички, працюють у групах, а головне - отримують унікальну можливість налагоджувати професійні зв’язки з колегами зі всієї країни.
Тема професійної комунікації стала ключовою на VI Зимовій школі молодих бібліотекарів УБА, яка пройшла з 12 по 15 лютого 2019 року у с. Ізки Закарпатської обл. Саме правильно вибудувані професійні комунікації можуть зробити бібліотеку видимою для громади та користувачів. Програма школи включала навчальні блоки та практичні заняття з розроблення комунікаційної політики бібліотеки, налагодження віртуальної професійної комунікації, з акцентом на представленні бібліотеки у соціальних мережах та підтримці іміджу в офіційному листуванні. Також учасники вдосконалювали навички публічних виступів та самопрезентації.

Libwinterschool2

Автор фото: Євгеній Зуєв

Працюючи у групах, учасники розробили сторінки бібліотек у соціальних мережах Facebook, Instagram, Telegram (тут не обійшлось без використання телеграм-ботів), підготували офіційні листи та промови для потенційних спонсорів. Школярі мали змогу презентувати й власний досвід із професійної комунікації на окремій сесії Зимової школи.
Партнерами школи цьогоріч знову виступили Еко-курорт «Ізки» та Асоціація бібліотекарів Закарпаття. Надзвичайно приємно відзначити, що підтримку молодим бібліотекарям надавали й адміністрації бібліотек та Донецьке, Луганське, Харківське обласні відділення ВГО Українська бібліотечна асоціація.
Учасники школи традиційно публікували щоденні невеликі звіти у групі Школа молодих бібліотекарів. Більше дописів про враження та участь у Школі можна знайти за хештегом #‎libwinterschool2019‬. Фотозвіт дивіться тут
До зустрічі на Школі молодих бібліотекарів-2020!

Libwinterschool1

Автор фото: Євгеній Зуєв

 

P. S. Більше про заходи Молодіжної секції УБА у 2019 році можна дізнатися із плану роботи. Щоб нічого не пропустити, слідкуйте за секцією у Facebook та Telegram.

Вікторія Польова,
голова Молодіжної секції,
адміністративна координаторка Виконавчого офісу
ВГО Українська бібліотечна асоціація