5 лютого – День безпечного інтернету

5 лютого 2019 року 140 країн світу, зокрема й Україна, відзначає День безпечного інтернету.

Саме у цей день відбудеться Всеукраїнська акція #STOP_SEXтинг. Офіційний партнер ВГО Українська бібліотечна асоціація видавництво «Ранок» запрошує вчителів провести урок на тему «Інтимні селфі в Інтернеті — жарт чи небезпечний ризик?» для учнів 7–11 класів, а батьків — поговорити із дітьми про ризики надсилання своїх інтимних фотографій. Просимо поширити цю інформацію з метою захисту дітей від сексуальних ризиків в Інтернеті та інформування дорослих щодо наявних ризиків і шляхів їх попередження.

Матеріали до уроку розробила Дьякова Анастасія, національна експертка із захисту дітей від насильства офісу Уповноваженого Президента України з прав дитини спільно з видавництвом «Ранок», кіберполіцією Києва та ювенальною превенцією Національної поліції України за підтримки інтернет-партнера «Датагруп» і телекомунікаційного партнера «Vodafone Україна». 

Урок отримав схвалення Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України (лист ІМЗО від 28.01.2019 № 22.1/12-Г-21) та рекомендований до проведення в 7–11 класах закладів загальної середньої освіти. Ініціатива також підтримана Міністерством освіти і науки України та Уповноваженим Президента України з прав дитини.

Матеріали до уроку.

Щороку в Україні зростає кількість дітей, які отримують доступ до мережі Інтернет. Разом із тим зростає кількість злочинів сексуального характеру щодо дітей в онлайн-просторі — онлайн-грумінг та вимагання. Налагоджуючи довірливі стосунки з дитиною та використовуючи фейкові акаунти в соціальних мережах, злочинці вимагають у дитини інтимні фотографії та шантажують її, погрожуючи розіслати фото знайомим, вимагають більш інтимні матеріали, гроші чи приватні інтимні зустрічі.

Окрема проблема — це секстинг, тобто надсилання підлітками своїх інтимних фото одне одному, що може призвести до небажаного поширення таких матеріалів і (кібер)булінгу дитини.

25 січня 2019 р. урок на тему «Інтимні селфі в Інтернеті — жарт чи небезпечний ризик?» провів Микола Кулеба, Уповноважений Президента України з прав дитини, а 5 лютого 2019 р. в школах Києва його проведуть представники компаній-партнерів: «Датагруп», «Vodafone Україна» та видавництва «Ранок».

Видавництво «Ранок» спільно з Уповноваженим Президента України з прав дитини проводять конкурс серед освітянської спільноти на найцікавіші коментарі та запитання учнів. Для участі в конкурсі необхідно провести такий урок 5 лютого 2019 р. та зробити публікацію в мережі Facebook, додавши фото з уроку (без облич дітей), найцікавіші запитання учнів, свої враження та обов’язково хештеги #stop_sexтинг і #ранок_урок

Учитель (освітянин, бібліотекар і.т.і), який провів такий урок, може отримати від видавництва «Ранок» сертифікат про опанування теми щодо убезпечення підлітків від сексуальних ризиків в Інтернеті.

Додаткову інформацію про проведення уроку дізнайтеся на вебінарі Анастасії Дьякової 1 лютого о 18:00 за посиланням.

Приєднуйтеся до руху захисту дітей в Інтернеті!

Контактна особа:

Дьякова Анастасія, національна експертка із захисту дітей від насильства, офіс Уповноваженого Президента України з прав дитини

Тел. +380976080006 e-mail: dyakova.protectchildren@gmail.com

Всеукраїнська акція #STOP_SEXтинг та урок для підлітків «Інтимні селфі в Інтернеті — жарт чи небезпечний ризик?»

aHR0cHM6Ly91bGEub3JnLnVhL21lZGlhL2Npdmljcm0vcGVyc2lzdC9jb250cmlidXRlL2ltYWdlcy81LjAyLjIwMTkucG5n