Новорічне звернення Президента УБА

У листопаді на нашій Конференції ми прийняли Стратегію Української бібліотечної асоціації на 2019-2021 рр. Ця Стратегія спирається на понад 20-літній досвід нашої діяльності. За цей час Українська бібліотечна асоціація об’єднала спільноту людей, зацікавлених у тому, щоб українські бібліотеки не просто були, а були сучасними та потрібними своїм користувачам, реалізовували свій потенціал у творенні не лише інформаційного, а й відкритого громадянського та інтелектуального суспільства.

Ми усвідомлюємо себе і розвиваємо УБА як відкриту спільноту професіоналів, які разом працюють на розбудову бібліотечної справи.Ми визнаємо, що бібліотечна справа в Україні потребує швидких, якісних, постійних змін. Як професійна громадська організація, ми пропонуємо всім активним бібліотекарям, готовим до таких змін, платформу для об’єднання та розвитку свого професійного потенціалу. Для нас важливо, щоб цей потенціал було реалізовано на практиці в конкретних бібліотеках. Щоб зміни та інноваційні моделі діяльності бібліотек працювали на постійне удосконалення послуг та сервісів для користувачів. Щоб бібліотекарі розуміли потреби та очікування своїх користувачів і не лише відповідали на них, а і працювали на випередження. Ми розуміємо, що активізація та залучення молоді в професію та в УБА, до керування бібліотеками є важливим для досягнення наших цілей. І на це спрямовані ідеї та принципи, закладені в Стратегії.

бруй

Ми сповідуємо інтелектуальну свободу, нашими цінностями є відкритість та прозорість, партнерство для розвитку, єдність та готовність до змін. Саме ці ідеї та цінності об’єднують нас в УБА. Адже Українська бібліотечна асоціація – це кожен із нас.

Я переконана, що кожен, хто є членом або партнером УБА, є цінним для інших і готовий ділитися своїми знаннями та досвідом з ними. Я вірю, що кожен, хто отримав нові знання та навички, зможе їх застосувати і надати звичним речам нову якість, створити цінність для інших. Адже УБА об’єднує тих, хто займає активну позицію, хто має потребу не лише брати, а й віддавати, і отримує від цього велике задоволення.

Від кожного з нас залежить – чи буде реалізовано нашу Стратегію. Від кожного з нас залежить – чи матимуть українські бібліотеки майбутнє. Від кожного з нас залежить – яким буде завтра.

Зараз нас лише 5 тисяч. Та ми кличемо долучитися до УБА усіх, – не лише бібліотекарів! – хто розуміє важливість бібліотек для розбудови в Україні суспільства інтелектуального, суспільства, об’єднаного ідеєю, суспільства, в якому права людини – не просто слова в Конституції, суспільства з рівними можливостями.

Лише разом, об’єднавши сили, рухаючись до спільної мети, ми матимемо успіх!

Нехай Новий рік стане для кожного з нас відкриттям – нових викликів, нових друзів, нових шансів, нових перемог!

Дякуємо, що були разом у 2018! Дякуємо за підтримку в досягненні спільної мети, за те, що спонукали нас до творчості і дії.

Віримо, що справа, за яку ми усі вболіваємо, отримає нові можливості зростання.

Миру і добра!

Оксана Бруй, Президент УБА

news 1