Зустріч робочої групи з розробки нової редакції Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу»

1 листопада 2018 р. Президент УБА Ірина Шевченко взяла участь у засіданні робочої групи з розробки нової редакції Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу» за участю представників бібліотек з різних регіонів України, Міністерства культури, Українського інституту книги, Інституту модернізації змісту освіти.

«У бібліотечній сфері накопичилося достатньо багато питань, які потребують вирішення, в тому числі і на законодавчому рівні. Тут, я вважаю, потрібно починати з нашого профільного закону, який був прийнятий ще у 1995 році. Відтоді спливло багато часу, з’явилися нові виклики і проблеми, на які потрібно реагувати. У новому проекті нам потрібно задекларувати і пояснити, для чого в сучасному світі потрібні бібліотеки і бібліотечна мережа, чому її необхідно зберегти та як вона має функціонувати у сучасних умовах. При створенні цих напрацювань ми дуже розраховуємо на ваш досвід, знання, вашу підтримку. Думаю, спільно ми зможемо добитися змін, які нам потрібні, стати на ті позиції, що необхідні для ефективного функціонування і розвитку нашої галузі», – звернувся до присутніх заступник Міністра культури України Юрій Рибачук, який є головою Робочої групи.

45158397 342468716301090 6403010194896322560 n

Про те, що вже зроблено на шляху до створення нової редакції Закону і які є очікування від роботи бібліотек над цим проектом розповіла заступник голови Робочої групи, генеральний директор Директорату державної мовної політики Міністерства культури Лариса Нікіфоренко:

«Разом з утворенням Робочої групи, відповідні підрозділи облдержадміністрацій на наше прохання вже надіслали свої пропозиції до майбутнього законодавчого акту. Від бібліотек ми очікуємо на пропозиції, щодо послуг, які ви надаєте, інформацію про кадрове забезпечення, основні проблеми, що вимагають термінового вирішення. Нам необхідно розуміти реальну ситуацію щодо різних аспектів функціонування бібліотечної сфери, щоб знати, на чому, в першу чергу, акцентувати увагу і що прописувати у законопроекті».

Учасники засідання Робочої групи домовилися, що до кінця місяця підготують і надішлють у Міністерство культури свої пропозиції. Фахівці Мінкульту їх опрацюють, структурують і на їх основі створять нову редакцію профільного Закону. Після чого відбудеться наступне засідання Робочої групи (орієнтовно на початку січня наступного року) для обговорення вже наявного на той момент проекту і внесення змін у нього.