Медійна грамотність і критичне мислення у цифрову епоху

24-28 жовтня у Києві пройшов міжнародний семінар «Медійна грамотність і критичне мислення у цифрову епоху», організований Бюро з питань освіти і культури та Офісом з питань випускників освітніх програм Державного департаменту США спільно з неурядовою організацією ‘World Learning’. У семінарі взяли участь учителі загальноосвітніх шкіл, викладачі закладів вищої освіти, бібліотекарі та представники неурядових організацій з 25-ти євразійських країн. Від Української бібліотечної асоціації учасниками були виконавчий директор УБА Ярослава Сошинська та член Чернівецького обласного відділення УБА Тетяна Микитюк.

1-21

На семінарі під час презентацій, панельних дискусій, роботи у малих групах, «світового кафе», екскурсій та з використанням розмаїтих інтерактивних інструментів обговорювалися питання цифрового громадянства, критичного мислення у порядку денному громадянської освіти, партнерства і реалізації проектів соціальної дії, як ідентифікувати та аналізувати дезінформацію у медіа та ін. Представники IREX презентували розроблену ними програму з медійної грамотності, а працівники Американського дому – можливості для навчання, саморозвитку і дозвілля.

2-22

Окрему сесію було присвячено діяльності бібліотек для поширення медійної та інформаційної грамотності, у якій в якості експерта взяла участь віце-президент Української бібліотечної асоціації Валентина Пашкова. Також учасники працювали над ідеями проектів з медійної грамотності.