Привітання Президента УБА Ірина Шевченко до Всеукраїнського дня бібліотек!

Дорогі друзі, читачі і партнери бібліотек! Шановні колеги – бібліотекарі!

Прийміть найщиріші вітання зі святом – Всеукраїнським днем бібліотек!

Щорічно 30 вересня ми відзначаємо цей день з бажанням найширше відкрити двері наших бібліотек для усієї громади, хочемо показати найбільші бібліотечні цінності і скарби, сподіваємося почути схвальні відгуки про нашу роботу, побачити захоплені очі від нової інформації, нових послуг і сервісів, нових читальних залів та усіх принад, що їх готує та спроможна надати бібліотека. Адже ми справедливо вважаємо, що бібліотека потрібна кожному – і тому, хто потребує тиші біля книжкової полиці, і тому, хто хоче миттєво знайти відповідь на болюче питання, і тому, хто бажає розібратися у науковій дилемі, політичній колізії чи віднайти соціальну справедливість.

21106350 1502715499806286 2851284361889279226 n

Бібліотеки справді такі! Єдині, де безкоштовно, без огляду на вік, уподобання чи віру кожен отримає відповіді на свої питання. Тут справдяться очікування, тут можна зустрітися з друзями, провести час у колі однодумців, подискутувати, навчатися мов чи малюванню, навіть спробувати писати книжки. Девіз УБА цього року «Бібліотек@: все тут, всі тут!» реально віддзеркалює можливості бібліотечного життя, де минуле говорить з майбутнім, де кристалізуються ідеї, народжуються нові теорії, формується громадська думка та є можливість дізнатися правду про все на світі! Головне – вміти це робити, а ні – то бібліотекарі допоможуть!

Бібліотечне життя нашої країни різнобарвне та різноформатне. Картину його кольорів, сюжетів, персоналій та змістовних акцентів утворюють великі національні бібліотеки, бібліотеки невеличких міст, містечок, сіл, об’єднаних територіальних громад. Публічні та наукові, спеціальні та спеціалізовані, бібліотеки для дітей, молоді, сліпих, бібліотеки шкільні та університетські, бібліотеки військових частин, лікарень, конструкторських бюро, агрофірм… Кожна з них – своя, неповторна, прекрасна! Ми вітаємо зі святом усіх, хто має і любить свою бібліотеку, хто приходить до неї працювати, навчатися чи відпочивати, хто розуміє, що без знань, інформації, книги та бібліотеки країна не має майбутнього.

Хочемо також звернутися зі словами пошани до бібліотекарів. Дорогі колеги! Ваша невтомна праця, енергія, креативта зацікавленість справді не мають меж. Постійні прагнення до новацій, досконалості, здійсненні та частіше нездійсненні бажання мати нові книжки у своїх фондах, нові технології для своїх користувачів, постійний пошук можливостей для створення нових модерних приміщень для своєї Бібліотеки не розхолоджують вас, не змушують опускати руки та впадати у зневіру.

Маємо багато прикладів, що свідчать про невпинний рух вперед, щоденну віддану працю та високу професійність. Саме це і є цінностями нашої професії, до якої маємо залучати молодь. Маємо спільно з шкільними бібліотеками у новій українській школі формувати майбутнього бібліотекаря. Спроможні у діток, що приходять до бібліотек вже зараз, сіяти любов до бібліотечної професії, знаходити сподвижників серед старшокласників, що будуть готові обирати пріоритетом вступ до закладів вищої освіти, де готують майбутніх бібліотекарів. Сподіваємося, що розумна влада, яка дбає про майбутнє, буде спроможна прийняти такі рішення, що підвищать імідж бібліотекаря та рейтинг професії.

Зі святом! Натхнення, успіху і перемоги!

Ірина Шевченко, Президент Української бібліотечної асоціації