Міжнародна літня школа для бібліотекарів 23-28 липня 2018 р., м. Штутгарт, Німеччина

З 23 липня по 28 липня 2018 року молоді лідери, керівники бібліотек України, Грузії, Росії, Білорусі, Узбекистану, Киргизстану, Єгипту, Катару, Ізраїлю, Угорщини, Швейцарії та Німеччини відвідали Міжнародну літню школу "Бібліотекознавства та інформатики", організовану Департаментом бібліотечно-інформаційного менеджменту Університету медіа м. Штутгарт ( HdM) спільно з Ґете-Інститутом. Україну на цьому заході представляли директор бібліотеки Сумського державного унiверситету Тетяна Маринич та головний бiблiотекар Кiровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка Христина Корінь. Приємно відмітити, що обидві бібліотеки є офіційними партнерами УБА.

Учасники літньої школи обговорювали проблеми позиціонування академічних та публічних бібліотек у громадянському суспільстві, а також їх можливості у сприянні досягненню Цілей сталого розвитку ООН. Зазначені цілі мають бути впроваджені до 2030 р. та охоплюють широкий спектр завдань, у тому числі: забезпечення якісної освіти, сприяння навчанню протягом всього життя, рівність між жінками та чоловіками та боротьба проти бідності, захисту клімату, рослин і тварин, стійкого споживання та екологічно чистого енергопостачання.

Чотири модулі літньої школи бібліотекарів охоплювали наступні теми:

  • лобіювання та адвокація у просуванні суспільно значимих бібліотечних проектів;
  • редизайн процесів, просторів та стратегій бібліотеки з метою популяризації та розуміння своїх колекцій, більшої інтерактивності та значимості напрямів діяльності бібліотеки;
  • впровадження у сервіси бібліотек відкритих освітніх ресурсів (OER) як нового способу навчання у цифровому суспільстві;
  • сучасні підходи та принципи роботи з відкритими даними щодо забезпечення ефективних можливостей їх пошуку, доступу, сумісності та повторного використання, а також задачі бібліотек в управлінні дослідницькими даними та стимулюванні активного застосування відкритих даних для реалізації значимих для суспільства проектів.

Протягом трьох днів після закінчення школи учасники програми мали можливість відвідати академічні та публічні бібліотеки у різних містах Німеччини; центральний офіс компанії E1KZ, яка спеціалізується на комплексному обслуговуванні та забезпеченні бібліотек Німеччини і світу; департамент роботи з бібліотеками федеральної землі Баден-Вюртемберг.

Десятиденний освітній тур для бібліотекарів завершився круглим столом із обговорення плюсів та мінусів програми семінарів та екскурсій, можливостей інноваційного розвитку бібліотек з урахуванням сучасних викликів та налагодження міжнародної співпраці.

 

Тетяна Маринич,

директор бібліотеки Сумського державного унiверситету