Бібліотеки – партнери в досягненні сталого розвитку: Глобальне зібрання в рамках Міжнародної програми з адвокації ІФЛА у Нью-Йорку

У жовтні 2016 року ІФЛА розпочала нову програму з міжнародної адвокації, організувавши семінари по всьому світу. Під час семінарів представники бібліотек з 70 країн отримали знання щодо ролі бібліотек у реалізації порядку денного ООН до 2030 року. Мета програми – створити мережу бібліотечних адвокатів, які зможуть розповісти про роль бібліотек у сталому розвитку, що сприятиме визнанню бібліотек і отриманню ними підтримки. Одним з тренерів на семінарі ІФЛА для європейських бібліотекарів була віце-президент УБА В. Пашкова.

GroupPhoto

Після серії семінарів, різноманітних акцій і заходів по всьому світу 28-29 червня 2018 року ІФЛА зібрала представників 40 країн з різних континентів у Нью-Йорку, де знаходиться штаб-квартира ООН, щоби обговорити досягнення в реалізації програми та наступні завдання. На запрошення ІФЛА Україну представляла В.Пашкова.

У перший день зібрання перед присутніми виступили генеральний секретар ІФЛА, директор Бруклінської публічної бібліотеки (саме в ній відбувалося це засідання), президент Американської бібліотечної асоціації. Президент ІФЛА Глорія Перес Сальмерон підкреслила: «Ті, хто бере участь у цьому засіданні – лідери руху, руху по всьому світу; це - перша хвиля бібліотечних адвокатів, які покликані довести, що бібліотеки підтримують і є рушійною силою розвитку. Ви – показуєте шлях і ведете за собою інших». Учасники обговорили досягнення в реалізації програми, труднощі й перешкоди, які треба долати в окремих країнах і глобально. Вони також дізналися про можливості, що виникнуть в наступному році в контексті Програми «Цілі глобального розвитку ООН до 2030 року», які існують шляхи, щоби активізувати свою участь на національному і міжнародному рівнях. Перший день завершився екскурсією в штаб-квартиру ООН та її бібліотеку.

Другий день глобального зібрання проходив у Нью-Йоркській публічній бібліотеці. На це засідання були запрошені високопосадовці ООН та дипломати-представники держав в ООН. Заступник Генерального секретаря ООН з питань громадської інформації, генеральний секретар і президент ІФЛА, директор Нью-Йоркської публічної бібліотеки, представники бібліотечної спільноти з різних країн підкреслювали в своїх виступах значення бібліотек у сталому розвитку. Під час панельних презентацій особлива увага приділялася внеску бібліотек у поширення інформації про Цілі сталого розвитку ООН, включенню бібліотек до національних планів і програм, а також розвитку партнерств.

На запрошення ІФЛА та УБА у засіданні взяв участь заступник голови Постійної місії України при ООН Ю. Вітренко. Віце-президент УБА В. Пашкова ознайомила дипломата з діяльністю УБА та українських бібліотек щодо реалізації Цілей сталого розвитку ООН до 2030 р. Були обговорені також можливі шляхи співпраці.

Diplomat

Завершився другий день зібрання засіданням «Як краще показати внесок бібліотек: сторітелінг і Цілі глобального розвитку».

Більше тут.