Адвокація та співпраця є ключовими для досягнення глобального бачення: європейський погляд

14-16 травня 2018 р. у м. Париж, Франція відбувся регіональний семінар представників європейських бібліотечних асоціацій, організований ІФЛА за програмою «Глобальне бачення».

Як зазначено на порталі ІФЛА, Університет Cité Internesional de Paris, відоме перехрестя культур та ідей, став центром оповідань, натхнення та енергії для бібліотечної галузі. Учасники семінару представляли 36 європейських країн і всі типи бібліотек. Протягом декількох днів бібліотекарі обговорювали основні висновки першого етапу програми, викладені в підсумковому звіті ІФЛА "Глобальне бачення", які стосуються ролі і можливостей бібліотек у сучасному світі, а також дискутували щодо дій, які допоможуть реалізувати визначені можливості й завдання бібліотек.

Три дні семінару були сповнені надихаючих презентацій, творчості та діалогу. Учасники прагнули окреслити шляхи створення потужного та глобально об'єднаного бібліотечного співтовариства, що сприяє розвитку грамотного поінформованого та активного суспільства. Бібліотекарі Європи підкреслювали бажання робити більше, щоб усі мешканці регіону мали найкращі можливості для навчання, бізнесу та професійної діяльності, реалізації своїх прав, інновацій і креативності.

Group Paris Final

Під час семінару багато уваги приділяли питанням адвокації на європейському рівні. Щоби бібліотеки отримували закони, які їм потрібні для покращання обслуговування користувачів, дії та співпраця необхідні на всіх рівнях. Як наголошується у підсумковому звіті першого етапу програми ІФЛА "Глобальне бачення": кожен бібліотекар має бути адвокатом. Про це говорили генеральний секретар ІФЛА Джеральд Ляйтнер і президент ІФЛА Глорія Перес-Салмерон.

Позитивні історії про внесок бібліотек у життя людей і розвиток громад у європейських країнах надихають; важливо, щоби бібліотекарі стали ще активніші та фахові в адвокації та співпраці. Про це говорили всі учасники семінару, зокрема і В.С. Пашкова, яка представляла Українську бібліотечну асоціацію.

Про внесок українських фахівців у глобальне бачення майбутнього бібліотек можна прочитати тут: Бояринова О., Воскобойнікова-Гузєва О., Пашкова В. Внесок українських фахівців у глобальне бачення майбутнього бібліотек // Бібл.планета. – 2018. - №1. – С.7-9.