Підсумковий форум учасників проекту «Містки громадської активності», 21-22 травня 2018 р., м.Київ

21-22 травня 2018 р. у м.Київ відбувся підсумковий форум учасників проекту «Містки громадської активності», що фінансується Європейським Союзом, Національним фондом підтримки демократії (США), Польсько-Американським Фондом Свободи в рамках програми RITA – «Зміни в регіоні», яку реалізує Фонд «Освіта для демократії».

Дворічний проект, що стартував у 2016 р., реалізувала Українська бібліотечна асоціацієя у партнерстві з ГО «Центр культурного менеджменту» (Львів), Фондом розвитку інформаційного суспільства (Варшава) та Благодійним фондом «Помагаєм» (Дніпро).

IMG 9957

Проект орієнтований на сприяння демократичним перетворенням в Україні шляхом впровадження нових, а також підтримки вже існуючих активних громадських ініціатив з особливим акцентом на невеликих містах, які виявилися найбільш уразливими в сучасних українських умовах.

Цільовою групою проекту були лідери громадянського суспільства, внутрішньо переміщені особи (ВПО) та громади невеликих українських містечок. Проект діяв у всіх регіонах України, але перевага надавалась учасникам з Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Львівської та Харківської областей.

Ключовими складовими проекту були:

- національні обміни для громадських активістів та ВПО;

- семінари з картування ресурсів розвитку міста для громадських організацій;

- картування ресурсів розвитку дванадцяти міст України, яких було відібрано через відкритий конкурс;

- семінари з лідерства для ВПО;

- семінари з культурних і креативних індустрій для ВПО;

- інвестиційні ярмарки з культурних і креативних індустрій;

- кампанія солідарності.

Участь у підсумковому форумі взяли понад 60 учасників, які були задіяні у різних компонентах проекту, а також партнери та тренери проекту.

Перший день розпочався із представлення організаторами та партнерами результатів всіх компонентів проекту «Містки громадської активності», а продовжився знайомством учасників форуму у форматі «швидких побачень», під час якого кожен зміг розповісти про себе та свій досвід у проекті.

Познайомившись, учасники форуму позначили свої міста на мапі України та намалювали ті містки, які їм вдалося створити з іншими містами України за ці два роки.

IMG 0061

А на завершення першого дня форуму всі присутні у форматі «світового кафе» обговорили свій власний прогрес у проекті та сформулювали ідеї для продовження спільної діяльності.

У другий день увага учасників була зосереджена на пошуку майбутнього та розробці подальших дій з розвитку деяких компонентів проекту «Містки громадської активності». За методикою Уолта Діснея групи працювали над такими темами:

  • мережування випускників програми;
  • продовження програми національних обмінів;
  • формування транскордонної платформи обмінів;
  • інноваційне підприємництво (креативні індустрії, соціальне підприємництво).

IMG 0091

Спеціальним гостем форуму був Вадим Штірбу із Представництва Європейського Союзу в Україні, який усі два дні активно спілкувався із командами.

За результатами та новинами проекту слідкуйте на сайті.

Фотозвіт заходу дивіться тут.

IMG 0196