Вибори генерального директора Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського цього року відзначає знакову подію – 100-річний ювілей. Розпочинається новий відлік, визначаються нові стратегічні орієнтири. Досить символічно, що саме напередодні святкових заходів колектив бібліотеки робить відповідальний вибір, від якого залежить подальший розвиток провідної бібліотеки країни, її зміцнення та успішне втілення реформ.

001-33

4 квітня 2018 р. переважною більшістю голосів колектив НБУВ обрав на посаду генерального директора фахівця в галузі книгознавства, бібліотекознавства та бібліографознавства, доктора наук із соціальних комунікацій Сербіна Олега Олеговича –старшого наукового співробітника, директора Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка, професора кафедри соціальних комунікацій та інформаційних наук Київського національного університету культури і мистецтв, голову Секції університетських бібліотек УБА.

Явка на вибори була суттєвою – 93 %. Всього проголосувало 286 наукових співробітників. За результатами голосування, розподілення голосів за кількістю наступне: В. І. Попик – 83, О. О. Сербін – 155, Проти всіх – 45. Від УБА на виборах був присутній офіційний спостерігач – виконавчий директор Я. Є. Сошинська, котра засвідчила, що вибори відбулися у межах правового поля, відповідно до затвердженої процедури, без порушень.

Вибір колективу НБУВ за процедурою погоджується на Зборах Відділення історії, філософії і права НАН України, де приймається рішення про рекомендацію Президії Національної академії наук України призначити за результатами виборів генеральним директором переможця. Однак, 24 квітня 2018 р. рішенням Зборів Відділення історії, філософії і права НАН України результати виборів були проігноровані та відтерміновані строком на 6 місяців. Причина прийняття такого рішення нам невідома.

Президія УБА висловлює свою підтримку вибору колективу НБУВ. Ми вважаємо, що ситуація, яка склалася у провідній національній бібліотеці країни, потребує втручання відповідних владних інституцій, про що було надіслано листи до Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності, Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури України, Президії НАН України. Текст листа див. тут.