Українська бібліотечна асоціація на міжнародному семінарі за програмою ІФЛА, Будапешт, Угорщина, квітень 2018 р.

17-18 квітня 2018 р. у Будапешті, Угорщина, у Національній бібліотеці Угорщини імені Ференца Сечені відбувся міжнародний семінар за програмою ІФЛА з адвокації, присвячений ролі бібліотек у досягненні цілей сталого розвитку ООН до 2030 р.

Семінар був організований Асоціацією Угорських Бібліотекарів, з якою УБА має офіційну угоду про співробітництво з 2010 р., та Польською Асоціацією Бібліотекарів за підтримки ІФЛА. У ньому брали участь представники з шести країн: Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини, України та Чехії.

Віце-президент УБА В. Пашкова була запрошена як міжнародний тренер ІФЛА і навчала учасників разом з тренерами з Угорщини та Польщі. Виконавчий директор УБА Я. Сошинська та представниця Полтавського обласного відділення УБА І. Білокур разом з В. Пашковою розповідали про діяльність УБА, роботу з адвокації та реалізації цілей сталого розвитку ООН до 2030 р.

Pashkova

Soshynska

Bilokur

У роботі семінару взяли участь посли і дипломати Угорщини, які розкрили сутність реалізації цілей сталого розвитку як зміни парадигми на шляху розвитку та угорський досвід культурної дипломатії. Учасники відвідали Парламент Угорщини та Парламентську бібліотеку, ознайомилися з основними напрямами діяльності Національної бібліотеки Угорщини імені Ференца Сечені.

IMG 20180417 163737 HDR

Під час семінару команда УБА обговорила плани щодо активізації роботи та ширшої промоції ролі бібліотек у досягненні цілей сталого розвитку, організації VI Всеукраїнської літньої школи адвокації для бібліотекарів у Полтаві (червень 2018 р.), тренінгів з адвокації. І, звичайно ж, представники УБА обмінялися досвідом та встановили тісніші контакти з колегами з національних бібліотечних асоціацій Угорщини, Польщі, Словаччини.

30705258

Фотозвіт дивіться тут.