Стратегічна сесія УБА, 18-20 березня 2018 р.

2018 рік є визначальним у діяльності Української бібліотечної асоціації, оскільки фіналізує черговий етап нашого розвитку і готує підгрунтя для нових цілей. У січні 2018 р. Президія УБА оголосила про створення робочої групи з розроблення Стратегії УБА на 2019-2021 роки на конкурсній основі.

Ми щиро дякуємо активістам УБА, які виявили ініціативу і знаходять можливість плідно та конструктивно працювати над створенням нового стратегічного бачення Асоціації.

18-20 березня 2018 р. пройшла чергова Стратегічна сесія УБА, присвячена виробленню фінансової стратегії нашої організації. У ній взяли участь 15 осіб – члени Президії УБА, голови секцій УБА, працівники Виконавчого офісу, науковці, керівники і провідні фахівці національних, обласних, міських, університетських бібліотек, закладів вищої освіти. Розробка фінансової стратегії УБА підтримана грантом з організаційного розвитку ОГС від ГО «ІСАР «Єднання». Модератором Стратегічної сесії був Г. Кравцов, виконавчий директор ТОВ «СК «Параграф».

20180318 122904

Учасники Стратегічної сесії розглянули сутність фінансової стратегії, фінансові інструменти та джерела фінансування ГО, закцентували свою увагу на розбудові взаємин з бізнесом та соціальному підприємництві, означили важливість ведення управлінського обліку та складання фінансового плану організації.

Враховуючи напрацювання попередніх стратегічних сесій, було ще раз обговорено зовнішній і внутрішній контекст діяльності УБА, наявні ресурси і можливості Асоціації, її потенціал та клієнтський ряд. Учасники погодили проект візії та місії Української бібліотечної асоціації на 2019-2021 роки, який буде запропонований для обговорення членам Асоціації як складник проекту нової Стратегії.

20180318 111642

Оцінивши фінансові потреби Асоціації – актуальні та у стратегічній перспективі, учасники сесії обрали можливі джерела фінансування програмної та операційної діяльності УБА та визначили їхню орієнтовну частку у структурі бюджету організації, а саме: щорічні добровільні пожертвування членів Асоціації (18%); гранти (25%); соціальне підприємництво (25%); спонсори (24%); меценати (4%); краудфандинг (4%).

Значну увагу учасники Стратегічної сесії приділили проектуванню фінансової стратегії, визначенню цілей, фінансових показників, ключових процесів і відповідальних осіб.

Висловлюємо подяку нашому офіційному партнеру – Науково-технічній бібліотеці ім. Г. І. Денисенка Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», у приміщенні якої проходила Стратегічна сесія.

Наступним етапом розробки Стратегії розвитку УБА на 2019-2021 роки стане формулювання стратегічної ідеї та стратегічних напрямів діяльності.

Запрошуємо усіх, хто хоче реалізувати себе у пошуку та втіленні нових ідей щодо розвитку Української бібліотечної асоціації, долучатись до активу і брати участь в обговореннях, які будуть згодом ініційовані.