Медіаграмотність у сучасному суспільстві

15 березня 2018 року відбувся науково-практичний семінар «Медіаграмотність у сучасному суспільстві», організаторами якого виступили Державна бібліотека України для юнацтва, Київський національний університет культури і мистецтв, Студентська секція Української бібліотечної асоціації.

У заході взяли участь студенти, фахівці бібліотечної, інформаційної та архівної справи та всі, хто цікавиться питаннями медійної грамотності. Місцем зустрічі учасників семінару стала ДБУ для юнацтва.

Вступне слово науково-практичного семінару виголосили директор Державної бібліотеки України для юнацтва Георгій Саприкін, Президент Укранської бібліотечної асоціації (УБА) Ірина Шевченко, виконавчий директор УБА Ярослава Сошинська та голова Студентської секції УБА, методист Державної бібліотеки України для юнацтва Тетяна Михайлова, які акцентували увагу на актуальності проблематики медійної та інформаційної культури особистості у сучасному суспільстві.

29187140 1776194942467259 2504611646818273910 n

Семінар розпочала завідувач кафедри соціальних комунікацій та інформаційних наук Київського національного університету культури та мистецтв, доктор наук із соціальних комунікацій Тетяна Гранчак, яка сформулювала особливості взаємовпливу категорій медіаграмотності та інформаційної безпеки. Спікер поділилася практичними механізмами, які необхідні для подолання низького рівня медіаграмотності та зауважила про ризики, які викликає невміння особистості протистояти інформаційним маніпуляціям. Питання наукової комунікації дослідників та участі бібліотечних фахівців у пошуку та наданні доступу до повнотекстових ресурсів розкрила керівник Служби інформаційного моніторингу Наукової бібліотеки імені М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка Марина Назаровець.

29313608 1776195035800583 7555422688166356262 n

Проблематику авторського права та особливості використання ліцензій CreativeCommonsсхарактеризувала директор Науково-технічної бібліотеки ім. Г. І. Денисенка Національного технічного університету України «КПІ імені Ігоря Сікорського» Оксана Бруй, яка, водночас підкреслила роль відкритого доступу до інформації як важливу передумову ефективної роботи сучасного бібліотекаря. У продовження теми правового регулювання державою розповсюдження інформації виступила директор Національної юридичної бібліотеки (при Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського) Юлія Половинчак.

У рамках науково-практичного семінару відбулися також два тренінги з розпізнання маніпуляцій в медіа та критичного аналізу медіатекстів. Провели тренінги експерт з практичної медіаграмотності, редактор Національного газетно-журнального видавництва Сергій Бахін та керівник центру інформаційної підтримки освіти та досліджень Науково-технічної бібліотеки ім. Г. І. Денисенка Національного технічного університету України «КПІ імені Ігоря Сікорського» Євгенія Кулик.

Завершився семінар «Медіаграмотність у сучасному суспільстві» підведенням підсумків заходу та концертною програмою, підготовленою студентами Факультету культурології Київського національного університету культури і мистецтв.

Презентації.

Людмила Рабаданова, головний методист Державної бібліотеки України для юнацтва, член Молодіжної секції УБА