V Зимова школа молодих бібліотекарів УБА, 12-15 лютого 2018 р., Закарпатська обл. Підсумки

З 12 по 15 лютого 2018 р. в с.Ізки Закарпатської обл. Молодіжна секція Української бібліотечної асоціації провела V Зимову школу молодих бібліотекарів. Це інформаційно-освітній проект, головна мета якого - допомогти молодим бібліотекарям швидко та легко адаптуватись у професійному бібліотечному середовищі та сформувати власну активну дієву позицію.

Учасниками Школи стали 29 молодих та креативних працівників з різних бібліотек всієї України, що були відібрані на конкурсній основі.

IMG 4038

Цьогоріч робота Школи відбулась за фінансової підтримки УБА та її партнерів - Еко-курорту «Ізкі» та ГО «Асоціація бібліотекарів Закарпаття».

Робота розпочалась з першого дзвоника, привітання учасників та знайомства. Також було розподілено персональні обов’язки серед школярів та сформовано 5 груп відповідно до завдань тренерів.

Тренерами V Зимової школи молодих бібліотекарів УБА були:

Борисова Т.О., заступник директора Наукової бібліотеки Національного університету «Києво-Могилянська академія»;

Бояринова О.Є., PR-менеджер Виконавчого офісу УБА, голова Молодіжної секції УБА, тренер ГТЦ – організатор Школи;

Вірстюк М.М., член УБА, - організатор Школи;

Лугова Л.А., директор Львівської обласної бібліотеки для дітей, член Президії УБА, заслужений працівник культури України, – директор Школи;

Огура І.І., головний бібліотекар Бібліотеки Українського католицького університету.

Учасники V Зимової школи відпрацювали 7 уроків з таких тем: трансформація бібліотеки, пошук та критичний аналіз інформації, бібліотека як бренд міста, бібліотека в соціальних мережах: комунікація та створення контенту, мобільні технології в обслуговуванні користувачів, створення плейкастів/QR кодів та їх використання в бібліотечній роботі. Під час практичних занять школярі у чотирьох командах розробляли концепцію бренду бібліотеки (від сільської до бібліотеки обласного рівня) – визначали позиціонування бібліотеки, її логотип, девіз, сервіси та послуги відповідно до нового бренду.

IMG 9501

IMG 3940

IMG 3996

У програму Школи також були включені презентації Центру імені Митрополита Андрія Шептицького, проектів Молодіжної секції УБА та проекту адаптації автоматизованої бібліотечної інформаційної системи Koha до потреб українських бібліотек.

За сприяння ГО «Асоціація бібліотекарів Закарпаття» школярі відвідали бібліотеку с.Ізки, де пройшла дружня зустріч - обмін досвідом між бібліотекарями та сільським головою.

IMG 4144

Впродовж усього навчання 5 команд школярів виконували творче завдання, а саме: аналізували потреби різних клієнтів Української бібліотечної асоціації та обговорювали цінності, які може запропонувати УБА для кожного клієнта. Результати кожної з команд були презентовані в останній день роботи Школи.

14 лютого, в Міжнародний день дарування книг (International Book Giving Day) та Міжнародний день Святого Валентина учасники Школи провели спеціальну Акцію, об'єднавши свої руки у вигляді УБА.

28058372 757864087738951 2675988127087379940 n

На завершення всі школярі отримали сертифікати про участь у Школі та пам’ятні подарунки від УБА.

IMG 9664

Кожен учасник V Зимової школи повіз додому валізу вражень, емоцій, креативу, ідей і, звичайно ж, Ne-формаtу, які потім будуть втілені у діяльність бібліотек всієї України.

27658032 1596729273751979 5498116142972090028 n

Щоденник школи тут.

Відео дивіться тут.

Фотозвіт дивіться тут.