Семінар з лідерства для внутрішньо переміщених осіб у Львові

26-28 жовтня 2017 р. у м.Львів відбувся четвертий семінар з лідерства для внутрішньо переміщених осіб в межах дворічного проекту "Містки громадської активності", що фінансується Європейським Союзом та та Національним фондом підтримки демократії (США). Проект співфінансується Польсько-Американським Фондом Свободи в рамках програми RITA – «Зміни в регіоні», яку реалізує Фонд «Освіта для демократії».

Впроваджується проект Українською бібліотечною асоціацією у партнерстві з ГО «Центр культурного менеджменту» (Львів), Благодійним фондом «Помагаєм» (Дніпро) та Фондом розвитку інформаційного суспільства (Варшава) у 2016-2018 рр.

Участь у семінарі взяли 29 учасників, відібраних за конкурсом, із Дніпропетровської, Донецької, Луганської, Львівської та Харківської областей.

24189795888 4da1ffb1cd z

З учасниками всі три дні працювали досвідчені тренери з України та Польщі в приміщенні Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки.

На семінарі були розглянуті наступні питання:

- Сім підходів до лідерства. Модель ситуативного лідерства.

- Мета-план лідерського потенціалу.

- Розуміння себе та інших. Влада і повноваження.

- Комунікація. Прийняття рішень.

- Польський досвід з адвокації та ідентифікації потреб громади.

37333139184 9ecb700b4f z

Ввечері другого дня у форматі неконференції відбувся обмін досвідом інтеграції внутрішньо переміщених осіб у нові громади.

У третій день семінару учасники працювали у малих групах у Львівській обласній універсальній науковій бібліотеці та Львівській обласній бібліотеці для юнацтва над такими темами: «Інструменти мобілізації та активізації громади», «Бізнес-моделювання соціального підприємництва», «Комунікація лідера з групою: зворотній зв’язок у команді та модерація зборів громади». Кожна з трьох запропонованих тем була активно підтримана учасниками. Так, наприклад, у групі «Інструменти мобілізації та активізації громади» практикувались за допомогою гри-акселератора «Світ Громад» - першої української настільної кооперативної стратегії у жанрі соціального симулятора.

37333129084 afaa512f89 z

Завідувач науково-методичним відділом Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки О.Шматько також поділилася з учасниками досвідом та новими ідеями співпраці бібліотеки з внутрішньо переміщеними особами.

Завершення семінару відбулось в Центрі імені Митрополита Андрея Шептицького Українського католицького університету.

38010998432 c8f930e468 z

Наразі учасники семінару працюють над домашнім завданням, маючи можливість індивідуальних онлайнових консультацій з тренерами проекту.

Фотозвіт з семінару дивіться тут.