Культурно-освітня поїздка до Полтавщини

12 та 13 липня 2017 р. мальовнича Полтавщина гостинно приймала гостей з Чернігівщини, які здійснили культурно-освітню поїздку з обміну досвідом.

Першими делегацію зустріла привітна Лубенська міська бібліотека, працівники якої розповіли про перемоги та досягнення, про проблеми та перспективи. Наступною чернігівців чекала креативна Полтавська обласна бібліотека для дітей, де гості з харизматичною Читаліною повернулися думками в дитинство. Налаштованих на позитив гостей зустріла поважна Полтавська обласна універсальна наукова бібліотека ім. І. П. Котляревського, екскурс якою поступово завершився ніччю в бібліотеці. Як науковий та культурний центр Полтави бібліотека має надзвичайно великий досвід роботи, який колеги прагнули перейняти.

Другого дня за досвідом та враженнями чернігівці завітали до Полтавської міської бібліотеки. А далі нас зустрів «Гоголівський край» - селище Диканька, Диканська районна бібліотека для дітей та центральна районна бібліотека, які своїми сервісами не відстають від міських колег. І завершила бібліотечний маршрут Полтавська обласна бібліотека для юнацтва імені Олеся Гончара.

004 result 19990377'

006 result 20032108

Але полтавська земля відома не тільки чудовими бібліотеками. Багата вона і на історичні події, і на культурні місця, і на краєвиди. Відвідали гості Мгарський Спасо-Преображенський монастир, який є пам’яткою архітектури загальнодержавного значення та відіграє важливу роль в духовному житті, алею пам’яті чорнобильців Лубенщини, побували в столиці гончарства «Колегіумі мистецтв у Опішні», де від неймовірної краси виробів із глини перехоплювало подих. У духовну глибину особистості Василя Симоненка занурилися в музеї, відкритому на честь великого українця в селі Тарандинці. Надзвичайно цікаво було в Диканському історико-краєзнавчому музеї, музеї-садибі І. П. Котляревського. І, звичайно, сфотографувалися біля Тріумфальної арки та пам’ятника галушці на Івановій горі.

007 result 19989798

Сповнені позитиву, емоцій та вражень повернулися до сіверянського краю, та надовго в пам’яті залишимо привітність, гостинність і розкіш полтавської землі.

Щиро вдячні полтавським колегам за можливість по новому відкрити для себе Полтавщину, а Чернігівському обласному відділенню УБА - за нові можливості!

Лілія Дубовик, заступник директора Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка