«Бібліотечна адвокація: дієвість втілена в результат»

В одній із кращих бібліотечних систем області «Вітовська централізована бібліотечна система» за ініціативи ГО «Миколаївське регіональне відділення Української бібліотечної асоціації» спільно з Миколаївською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. О. Гмирьова провели регіональну Літню школу з адвокації «Бібліотечна адвокація: дієвість втілена в результат» для керівників ЦБС та бібліотек ОТГ Миколаївської області, яка відбулася 27 - 28 липня 2017 р.

20504121 1451454741614703 1858822822 n

Першою зустріла гостей Мішківська сільська бібліотека – філія, завідуюча - Людмила Кротовська. Урочиста церемонія відкриття регіональної Літньої школи з адвокації розпочалася червоною доріжкою, де кожен присутній був запрошений для фотосесії та інтерв’ю.

Відбулася прес-конференція за присутністю миколаївських мас-медіа і участі: голови Мішково – Погорілівської сільської ради Ботаніна Андрія Леонідовича, заступника голови Вітовської райдержадміністрації Коновалової Тетяни Петрівни, заступника голови Вітовської районної ради Красівського Сергія В’ячеславовича, директора Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки імені О. Гмирьова Агаркової Вікторії Вікторівни, голови ГО «Миколаївське регіональне відділення Української бібліотечної асоціації» Богзи Надії Федорівни, директора Вітовської централізованої бібліотечної системи Остафійчук Тетяни Григорівни, голови Засільської сільської ради Розсохи Сергія Сергійовича. У ході прес-конференції обговорювалися актуальні питання щодо трансформації бібліотечної мережі при створенні об’єднаних територіальних громад, результативності адвокаційної діяльності та партнерської взаємодії, а також впливу бібліотек на розвиток громад. Голови сільських рад ділилися досвідом управлінської діяльності на місцях та відмічали підтримку бібліотек у реалізації інновацій для громади. Доповідачі дійшли згоди, що головне – це максимально ефективно використовувати бюджетні кошти й субвенції, час на їхню реалізацію та активність громади. Учасники Літньої школи підготували лист-звернення до очільників обласної влади, в якому окреслили перелік важливих питань функціонування бібліотечних закладів в області, що потребують вирішення.

20264726 1126658590768044 7748163899084196442 n

Після прес-конференції учасники Літньої школи відвідали 4 сільських бібліотеки – філії КУ «Вітовська ЦБС»: Грейгівську, М-Ларинську, Пересадівську, Каравелівську, де спілкувалися та ділилися досвідом з напрацювань в адвокаційній діяльності, що стосуються партнерської співпраці, залучення додаткових фінансових ресурсів, реалізації проектної діяльності, розвитку громади.

До роботи регіональної Літньої школи долучилися голова Миколаївської обласної ради Вікторія Вікторівна Москаленко та голова Вітовської райдержадміністрації Олександр Миколайович Демчук. Голова Миколаївської обласної ради В.В. Москаленко пообіцяла присутнім всебічну підтримку, висловила впевненість у тому, що бібліотеки існуватимуть, будуть розвиватися, мають бути центрами села і надавати різноманітні послуги. Вона передала до бібліотек Вітовської ЦБС примірники книг, що були надруковані за рахунок коштів обласного бюджету. У своєму виступі голова Вітовської райдержадміністрації О. М. Демчук зазначив, що слід розвивати бібліотеки, тому що вони об’єднують громаду та владу. «…Бібліотеки – це не минуле, це – майбутнє», – резюмував очільник Вітовського району.

Наступного дня на базі Галицинівської сільської бібліотеки-філії відбулася зустріч з керівником Галицинівської ОТГ І.В. Назаром, тренінг «Вміла готувати та не вміла подавати»: як досягти успіху у представленні бібліотеки» та «круглий стіл» за темою «Адвокація: формати успіху». Підсумком роботи Літньої школи стала демонстрація напрацювань робочих груп з підготовки бліц-презентації «Адвокація, зафіксована у кадрі». Учасники регіональної Літньої школи з адвокації висловили бажання продовжувати такий формат зустрічей і надалі.

20413892 1126657904101446 336745795142713064 o

Учасники Літньої школи були враженні роботою та креативністю бібліотек Вітовської централізованої системи, кожна з бібліотек-філій викликала у присутніх сплеск емоцій. Сподіваємось, що досвід, отриманий в бібліотеках централізованої бібліотечної системи Вітовського району, наші колеги втілять у бібліотеках Миколаївської області.

Провідний методист КУ «Вітовська ЦБС» Петренко Ю.О.