Діти та книги - без кордонів! Дитячий фестиваль «Етнобук -2017» Литва-Україна

Завдяки партнерству Української бібліотечної асоціації та Асоціації публічних бібліотек Литви у членів УБА з’явилась можливість співпраці з литовськими колегами, обміну досвідом та участі у міжнародних бібліотечних конференціях.

B731AA45A4CBC9108253D32A9B916D3A1D9FF33B955F99AF04pimgpsh fullsize distr

У лютому 2017 р. Львівська обласна бібліотека для дітей та дві литовські бібліотеки Публічна бібліотека ім. Й. Ланкутіса Клайпедського р-ну та Скуодаська Районна Муніципальна Публічна Бібліотека ім. Р.Гранаускаса уклали угоду про співпрацю.

У рамках цієї угоди та завдяки фінансовій підтримці місцевого самоврядування Клайпедського та Скуодаського районів Литви відбувся перший Сhildren's fest «Еtnobook-2017» Lithuania – Ukraine. Основною метою фестивалю було знайомство молоді двох країн з фольклорними традиціями і природними пам’ятками Литви та України.

19780412 796493717198103 5549721489993712676 o

На початку липня 2017 р. впродовж тижня українські підлітки – читачі Львівської обласної бібліотеки для дітей були гостями дружньої Литви та активними учасниками фестивалю. Майстер-класи з Петриківського розпису, виготовлення книжкових закладок, плетіння зі стрічок браслетів в кольорах прапорів двох країн, виготовлення ляльок-мотанок, майстер-клас з українського гопака, демонстрація народних інструментів – бандури, сопілки, дримби, - такою насиченою і цікавою була українська програма фестивалю, яку показали своїм литовським друзям наші читачі. Тріо бандуристок «Маків цвіт» (керівник - Заслужена артистка України Марія Сорока) виступило з програмою українських пісень. А литовська пісня «Вій, вітерець», у виконанні нашого тріо стала приємним сюрпризом для господарів фестивалю.

Изображение 1759

Натомість литовська молодь знайомила українців із традиційними народними танцями та іграми Литви. А скільки литовських цікавинок вдалось побачити за час поїздки! Українська група відвідала Хатинку-музей старого рибалки, знайомилась з народними ремеслами Литви, взяла участь у інтелектуальній грі «Код книги», що відбулась у дитячому відділі Публічної бібліотеки м. Гаргждай, знайомилась з пам’ятками природи Литви: побачили тундру Шаукляй, камінь Барстичяй, пагорб Апуолє, відвідали музей каменю в м. Мосьодіс. Усі події фестивалю висвітлювались на сторінці Сhildren's fest "Еtnobook-2017» у Фейсбук та на сайті бібліотеки lodb.org.ua.

До цієї поїздки наші читачі готувались майже півроку, - таким сильним було бажання гідно представити Україну, показати красу українських традицій та пізнати культуру Литви. Під час підготовки учасники вправлялись разом з волонтерами у розмовній англійський, готувались до проведення майстер-класів, адже, згідно з нашими домовленостями з литовськими колегами, проводити майстер-класи повинні були самі учасники, а не дорослі.

Ні дощові зливи, ні мовні бар’єри, ні вік учасників фестивалю Сhildren's fest «Еtnobook-2017» не став на заваді народженню міцної дружби між українськими і литовськими підлітками. Українців приймали тепло, приязно і з повагою. За прекрасну організацію, теплий прийом, насичену програму висловлюємо щиру подяку заступнику директора Публічної бібліотеки м. Гаргждай Діані Ціпарієнє, директору Публічної бібліотеки м.Скуодас Йонасу Грушасу та директору Молодіжного центру м. Скуодас Далії Смітієнє.

Изображение 1684

Це - перший досвід такої співпраці між публічними бібліотеками двох країн. Наступного року територія фестивалю - Україна, зокрема Львівська обласна бібліотека для дітей.

До зустрічі на фестивалі Сhildren's fest "Еtnobook-2018»!

Олена Кремньова, координатор проекту, провідний бібліотекар Львівської обласної бібліотеки для дітей