Програма Komubook Biblio з поповнення фондів українських бібліотек

Платформа Komubook у співпраці з Українською бібліотечною асоціацією оголошує другий етап програми Komubook Biblio, метою якої є поповнення фондів українських бібліотек новою літературою.

Платформа Komubook – це інноваційний український видавничий проект, що розпочав свою роботу у жовтні 2015-го року. Проект працює на основі краудфандингу, тобто залучає фінансову підтримку потенційних читачів для видання книжокна етапі їх підготовки.

Відбувається все наступним чином: команда платформи пропонує певну книжку і оцінює вартість її видання; потім оголошується збір коштів, який може тривати від 30 до 60 днів; коли потрібна сума назбиралася, Komubook видає книжку і розсилає її усім учасникам, які зробили внески.

2017-07-13 1218

Як і під час збору коштів на книжки попередньої черги, у третій черзі в учасників була можливість підтримати певне видання не лише для себе, але й подарувати один чи кілька примірників українським бібліотекам. Всього за період збору коштів на видання 3-ї черги учасниками було подаровано 359 книжок, які будуть передані українським бібліотекам у серпні 2017 року.

До видань 3-ї черги увійшли:

«Людина у високому замку», автор Філіп К. Дік
«Ловля форелі в Америці», автор Річард Бротіґан
«Портрет митця замолоду», автор Джеймс Джойс
«Дублінці», автор Джеймс Джойс
«Паризький сплін/Есе», автори Шарль Бодлер та Вальтер Беньямін
«Сповідь англійського пожирача опіуму», автор Томас де Квінсі

Якщо Ваша бібліотека бажає стати учасником програми KomubookBiblioта безкоштовно отримати книжки у власний фонд, просимо Вас до 1 серпня 2017 р. заповнити відповідну реєстраційну форму. Якщо ваша бібліотека вже зареєстрована й адреса та контактні дані не змінились, реєструватися повторно немає необхідності. Ознайомитися зі списком зареєстрованих бібліотек можна тут.

Команда Komubook уважно розгляне усі заявки і відбере ті бібліотеки, які отримають видання, подаровані учасниками платформи.

Відбір бібліотек буде спиратися на наступні принципи:

а) рівномірне розподілення. Ми прагнемо надіслати подаровані книжки в різні регіони нашої країни.

б) віддаленість та доступність книжок. На жаль жителям невеликих населених пунктів набагато важче отримати доступ до сучасних видань, аніж жителям столиці або великих міст. Тому в першу чергу ми надаватимемо перевагу віддаленим куточкам України.

в) кількість читачів. Звісно ми зацікавлені, щоб надіслані книжки прочитало якомога більше читачів, тому такий фактор як кількість читачів буде не менш важливим.

г) особливі умови. Якщо на Вашу думку існують причини, чому ми мали б надіслати книжки саме у Вашу бібліотеку, повідомте нам про них. Ми їх обов’язково врахуємо.