Стартувала соціальна Акція «Більше поезії у бібліотеках!» від Видавництва Старого Лева

29 червня 2017 р. у Львівській обласній бібліотеці для юнацтва відбулася прес-конференція з нагоди соціальної акції «Більше поезії у бібліотеках!»: Видавництва Старого Лева передало поетичну серію (21 книгу плюс поетичний календар) у 52 бібліотеки України. Головний редактор видавництва Мар’яна Савка, поет Григорій Семенчук, директор Львівської обласної бібліотеки для юнацтва Тетяна Пилипець та директор Львівської обласної бібліотеки для дітей, член Президії Української бібліотечної асоціації Лариса Лугова говорили про емоції, що дарує поезія, про популяризацію читання та нові книжкові проекти.

«Кожній з бібліотек, контакти яких надала нам Українська бібліотечна асоціація, ми надіслали 21 томик поезії і наш поетичний календар, зроблений на основі цих текстів, - розповіла Мар'яна Савка. – Мене гріє думка, що тепер вірші Грицька Семенчука, Маріанни Кіяновської, Юрка Іздрика, Василя Махна, Павла Коробчука та ін., а ще наших класиків – Грицька Чубая й Василя Стуса – читатимуть практично у кожному куточку України: від Луганщини до Ужгорода, від Херсону до Чернігова. Що особливо тішить: книжки будуть не лише в обласних центрах, а й в районних бібліотеках. Мені завжди хотілося, аби співпраця між видавництвами і бібліотеками мала також соціально-просвітню складову, і аби відбувалася вона в творчому ключі. Важливо оживляти бібліотеки новими книгами і людьми. Звісно, я свідома того, що ці 1000 книг «Видавництва Старого Лева» не вирішать проблему нестачі сучасної якісної літератури в українських бібліотеках. Але, можливо, соціальна акція «Більше поезії у бібліотеках!» надихне інших видавців та авторів доєднатися».

«З бібліотеками мене пов'язує приватна історія, а саме - мої відвідини на початку 2000-х Хмельницької бібліотеки для юнацтва, – розповів Грицько Семенчук. – Власне з цього й почалася моя любов до літератури. Та й взагалі на той час це було чи не єдине вікно в сучасну українську літературу, бо навіть у Хмельницькому знайти книжку сучасного українського автора тоді було складно. Цікаво, що минуло трохи більше десяти років і вже мою збірку хтось читатиме у бібліотеці. Загалом серія книг віршів Старого Лева – це дуже хороший зріз української поезії. Тож можу сказати, що наскільки погано у нас працюють державні механізми щодо популяризації української книги і читання, настільки добре спрацьовують видавництва, виховуючи свого майбутнього читача».

«Українська бібліотечна асоціація запропонувала саме ці 52 бібліотеки, адже вони є партнерами асоціації і лідерами бібліотечної справи, – зазначила Лариса Лугова. – Це означає, що кожна книга буде прочитаною, пропрацьованою, й інформацію про неї буде надано читачам у креативний спосіб. І мені хочеться подякувати «Видавництву Старого Лева», бо усі ми добре пам'ятаємо нещодавню полеміку в соцмережах, де у бібліотекарів знову полетіли стріли щодо книгозакупівель. А Старий Лев, замість звинувачувати і вступати у чвари, просто взяв і зробив - передав книги».

literatura akcija image1

«Сучасна поезія - той жанр літератури, який рідко потрапляє у бібліотеки. А читач, що любить поезію, власне й чекає на неї у бібліотеці. Адже, у пошуках «своєї» поезії, потрібно перечитати чимало збірок, – зауважила Тетяна Пилипець і запропонувала створити новий формат літературних зустрічей, що буде знайомити читачів з сучасними поетами та поетесами. – Ми провели внутрішнє дослідження, з якого виходить, що найбільше наших відвідувачів приходить саме на поетичні зустрічі. Тому в Обласній бібліотеці для юнацтва плануємо організувати «Поетичний балкон»: з нашого балкона, що виходить на львівську площу Ринок, відомі поети читатимуть свої вірші львів'янам та гостям міста».

Свій коментар щодо соціальної книжкової акції від Видавництва Старого Лева надала і Ярослава Сошинська, виконавчий директор УБА.

«Дорогі друзі, наші улюблені читачі бібліотек, наші шановні колеги і партнери!

Ми раді вітати наступну чудову книжкову акцію від Видавництва Старого Лева. Наразі 52 бібліотеки України, які активно прагнуть бути справжніми центрами своїх громад і спільнот, отримають у подарунок вишукану поетичну добірку з 22-х видань.

Нам дуже приємно, що таке самобутнє і знакове українське видавництво у 2016 році було офіційним партнером Української бібліотечної асоціації, а цьогоріч запросило нас до нової співпраці.

Українські соціальні мережі останніми тижнями повняться дискусією – що і де читають українці? Чи знаходять вони у бібліотеках улюблену книгу або новинку? Пропонуються численні варіанти щодо державних закупівель нових видань для публічних бібліотек. І знову мова переважно йде про гроші.

А от колектив ВСЛ, не втручаючись у такі дискусії, дарує частинку свого серця читачам бібліотек. І, мабуть, невипадково Видавництво обрало для книжкової акції саме поезію. Як не згадати вислів непересічної Ліни Костенко: «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі».

Читаймо поезію з коханими, рідними, друзями, однодумцями! Ділімося смислами, почуттями і співчуттям! Творімо спільно духовність, інтелектуальність і красу!»

Перелік видань, які отримають бібліотеки за рекомендацією УБА:

 1. «Пора плодів і квітів» Мар`яни Савки;
 2. «Календар любові» Юрка Іздрика;
 3. «Книга про ліс» Леся Белея;
 4. «Пожертва на світло» Мірека Боднара;
 5. «Катівня, виноградник, дім» Катерини Калитко;
 6. «MORE віршів і пісень» Григорія Семенчука;
 7. «Тінь у дзеркалі» Катерини Міхаліциної;
 8. «Метрофобія» Мирослава Лаюка;
 9. «Небо. Кручі. Провалля. Вода» Василя Стуса;
 10. «Супергерої» Олени Гусейнової;
 11. «Небесна падалиця» Сергія Осоки;
 12. «Родинний архів та інші вірші» Бориса Херсонського;
 13. «Гронінгенський рукопис» Ірини Старовойт;
 14. «Апокрифи степу» Ростислава Мельників;
 15. «Лялечки» Оксани Куценко;
 16. «373» Маріанни Кіяновської;
 17. «П`ятикнижжя» Грицька Чубая;
 18. «Листи з Литви / Листи зі Львова» Маріанни Кіяновської та Мар’яни Савки;
 19. «Зорі у квадраті» Ольги Ковалевської;
 20. «Паперовий міст» Василя Махна;
 21. «Лібрето для пустелі» Сони Ван;
 22. Поетичний календар.

literatura akcija image2

Запрошуємо підтримати соціальну книжкову акцію від ВСЛ і взяти участь у поетичному флешмобі для користувачів Instagram та Facebook. Ви маєте шанс виграти два набори поетичних книг – для себе та для Вашої улюбленої бібліотеки.