Семінар з лідерства для внутрішньо переміщених осіб у Запоріжжі

25-27 травня 2017 р. у м.Запоріжжя відбувся третій семінар з лідерства для внутрішньо переміщених осіб в межах дворічного проекту "Містки громадської активності", що фінансується Європейським Союзом та впроваджується Українською бібліотечною асоціацією у партнерстві з ГО «Центр культурного менеджменту» (Львів), Благодійним фондом «Помагаєм» (Дніпро) та Фондом розвитку інформаційного суспільства (Варшава) у 2016-2018 рр.

Участь у семінарі взяли 25 учасників, відібраних за конкурсом, із Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Львівської та Харківської областей.

IMG 7620

З учасниками всі три дні працювали досвідчені тренери з України та Польщі, а на початку семінару вітальне слово мала радник Міністерства соціальної політики України з питань внутрішньо переміщених осіб в Запорізькій області.

На семінарі були розглянуті наступні питання:

- Сім підходів до лідерства. Модель ситуативного лідерства.

- Мета-план лідерського потенціалу.

- Розуміння себе та інших. Влада і повноваження.

- Комунікація. Прийняття рішень.

- Польський досвід з адвокації та ідентифікації потреб громади.

IMG 7633

Ввечері першого та другого дня у неформальній обстановці відбувся обмін досвідом інтеграції внутрішньо переміщених осіб у нові громади.

У третій день семінару учасники працювали у малих групах в Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці над такими темами: «Інструменти мобілізації та активізації громади», «Бізнес-моделювання соціального підприємництва», «Комунікація лідера з групою: зворотній зв’язок у команді та модерація зборів громади». Кожна з трьох запропонованих тем була активно підтримана учасниками. Так, наприклад, у групі «Бізнес-моделювання соціального підприємництва» відбувся майстер-клас від соціального підприємця з Запоріжжя, а учасники групи «Інструменти мобілізації та активізації громади» практикувались за допомогою гри-акселератора «Світ Громад» - першої української настільної кооперативної стратегії у жанрі соціального симулятора.

IMG 7662

18670833 1414618851958205 8019290292260466171 n

Директор бібліотеки О.Волкова також поділилася з учасниками досвідом та новими ідеями співпраці бібліотеки з внутрішньо переміщеними особами.

Наразі учасники семінару працюють над домашнім завданням, маючи можливість індивідуальних онлайнових консультацій з тренерами проекту.

IMG 7764

Ще один семінар з лідерства для внутрішньо переміщених осіб пройде восени 2017 р. у Львові. Слідкуйте за інформацією на порталі УБА.

Фотозвіт з семінару дивіться тут.

2016-08-01 1038