Як Київ відсвяткував День Європи

14 травня 2017 р. працівники Виконавчого офісу Української бібліотечної асоціації разом із представниками Пунктів Європейської інформації бібліотек м.Києва взяли участь у святкуванні Дня Європи у м.Київ та представили проект УБА «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках». У столиці лунали концерти, а гостей знайомили з країнами ЄС.

IMG 7592

Одразу після завершення міжнародного пісенного конкурсу Eurovision, протягом якого Київ був європейською музичною столицею, відбулися заходи до Дня Європи. Цьогоріч ця дата є знаковою, бо нарешті наша країна отримала безвізовий режим із країнами ЄС. Головні урочистості відбулися 14 травня на Софійській площі, де посольства різних країн представляли свою культуру.

Відкривали День Європи на Софійській площі повноважні посли країн Європейського Союзу, віце-прем’єр України з питань європейської інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе та мер столиці Віталій Кличко.

«Я хочу привітати всіх зі святом, яке ми відзначаємо в Києві вже у 15-й раз. Цього року День Європи для нас особливий і радісний, бо Європа стала для нас ближчою і відкритішою, адже цього тижня Рада міністрів ЄС ухвалила останнє рішення щодо безвізових подорожей українців. Безвіз відкриває кордони і перспективи для подорожей, навчання, обміну досвідом, бізнесу. Переконаний, що наша країна, котра географічно і ментально є європейською, стане гідним членом великої європейської сім’ї», — підкреслив Віталій Кличко.

IMG 7587

Після офіційної частини військовий оркестр зіграв Державний гімн України та Гімн ЄС «Ода радості» Бетховена. Надалі, у музичному супроводі естрадно-симфонічного оркестру, який виконував відомі твори різних країн ЄС, та виступів танцювальних колективів кияни та гості міста мали змогу погуляти «Європейським містечком» та ознайомитись з цікавими фактами, розміщеними на стендах посольств Європи, та можливостями навчання і туризму для наших співвітчизників.

Представництво ЄС в нашій країні оголосило переможців фотоконкурсу «Європейська культура очима українців». Тут роздавали кульки і прапорці з символікою ЄС та написом «Європа починається з тебе», інформаційні брошури про особливості безвізу.

На стенді Італії дарували призи за правильні відповіді про культуру країни, пригощали італійським морозивом та кавою, на стенді Болгарії показували витвори старовинної традиційної кераміки, на стенді Румунії давали скуштувати закуски з копченої риби та круасани, а на стенді Кіпру знайомили з туристичними принадами.

На стенді Латвії проводили лотерею, роздавали путівники та малу антологію латиської поезії в українському перекладі. На стенді Фінляндії розповідали про цікавинки країни, на стендах Чехії, Польщі і Словаччини знайомили з можливостями навчання та культурними програмами в Києві. Британія, Франція і Німеччина проводили вікторини, ігри для дітей та експрес-уроки з мови.

«2018 рік проголошений Роком німецької мови в Україні, тому ми готуємо велику програму. Відкриття заплановане на 29 вересня на Контрактовій площі,— розповіла заступник директора Goethe Institut - партнера УБА Сюзанне Бекер.— Буде багато мовних проектів, основні напрямки: мова для розвитку кар’єри, для суспільно-політичного життя та українсько-німецький літературний діалог. Всі бажаючі мають змогу зробити перші кроки з вивчення німецької мови».

Фінальним акордом святкування на Софійській площі став концерт гурту, який подарував присутнім свої хіти та нові твори.

Трохи далі, між Софійською та Михайлівською площами розгорнувся Екомайданчик, де в рамках Дня Європи киян знайомили з енергоефективними технологіями. Відзначали День Європи і на інших локаціях міста. На Поштовій площі провели суперфінал Фестивалю караоке з переможцями попередніх днів. На Контрактовій площі влаштували «День Європи на Подолі» з виступами відомих музикантів та мистецьких колективів. А в «Київській фортеці» в рамках соціально-культурного проекту Kyiv Art Fort 2017 відбувся благодійний аукціон на підтримку поранених воїнів АТО та відновлення цього історико-архітектурного музею.

Виконавчий офіс УБА передає естафету відзначення Дня Європи з Києва до інших міст і сіл України, де діють Пункти європейської інформації в бібліотеках.

Інформацію про те, як Ваша бібліотека відзначила це свято, разом із фото надсилайте на ukrbibl@gmail.com. Вона буде розміщена на сайті проекту «Все про Європу у бібліотеках» - https://eulib.ula.org.ua.

При розміщенні публікацій про День Європи на сторінках бібліотек у соціальних мережах просимо використовувати хештег #europeday2017.

Давайте спільно покажемо, що Україна впевнено йде шляхом євроінтеграції та поважає європейські цінності.