Третій семінар з картування громад у Запоріжжі

20-22 квітня 2017 р. у м. Запоріжжя відбувся третій семінар для ініціативних груп з картування громад в межах дворічного проекту "Містки громадської активності", що фінансується Європейським Союзом та впроваджується Українською бібліотечною асоціацією у партнерстві з ГО «Центр культурного менеджменту» (Львів), Благодійним фондом «Помагаєм» (Дніпро) та Фондом розвитку інформаційного суспільства (Варшава) у 2016-2018 рр.

IMG 7529

Участь у семінарі взяли 24 представники громадських організацій з 12 міст України, відібраних за конкурсом, які спільно з бібліотеками будуть розвивати свої громади. На семінарі були розглянуті наступні питання:

- процес картування громади крок за кроком;

- інструменти для проведення польового дослідження;

- інструменти для картування громади;

- візуалізація даних польового дослідження;

- кампанія на захист суспільних інтересів та адвокація змін.

Над цими темами з учасниками працювали досвідчені тренери з України та Польщі.

Одним із важливих інтерактивних компонентів семінару стало проведення польових досліджень у м. Мелітополі Запорізької обл. Директор Централізованої бібліотечної системи Мелітопольської міської ради І. Єфименко представила громаду, актуальні проекти соціального спрямування та розкрила консолідуючу роль бібліотек міста у якісних перетвореннях (презентацію див. тут). Про напрями співпраці органів місцевого самоврядування та активних громадян, досвід культурного картування розповів начальник відділу культури Мелітопольської міської ради М. Семікін. Методику проведення соціологічних вивчень громади розкрила директор Центру соціологічних досліджень Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького Л. Афанасьєва.

IMG 7477

Про мету й очікувані результати проекту «Містки громадської активності» та методику картування громад як спосіб спільного творення нового образу міста організатори й тренери проекту розповіли в інформаційно-аналітичній передачі «Знак запитання» телерадіокомпанії «Запоріжжя».

Це вже третій семінар із циклу з чотирьох семінарів, які мають відвідати представники ініціативних груп. А вже з червня 2017 р. вони розпочнуть процес картування у своїх містах.

Фотозвіт з семінару дивіться тут.

2016-08-01 1038