Відзначаємо День Європи в Україні

День Європи в Україні відзначають у третю суботу кожного травня. Вперше заходи, присвячені цьому дню, проводилися в 2003 році. Відзначення цього дня - ще одна можливість для мешканців України долучитися до європейських цінностей.

У 2017 році День Європи в Україні припадає на 20 травня. Але Київська міська державна адміністрація ініціювала перенесення святкування Дня Європи в Києві з 20 на 14 травня для проведення його в рамках міжнародного пісенного конкурсу "Євробачення-2017".

Українська бібліотечна асоціація закликає усі бібліотеки, а особливо ті, де створені центри та пункти європейської інформації (ЄІ), активно відзначити День Європи в Україні.

Нагадаємо, що в Україні створено мережу Пунктів європейської інформації завдяки впровадженню проекту Української бібліотечної асоціації «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» за підтримки Європейського Союзу (програма «Еразмус+). Наразі до мережі долучилися 134 бібліотеки з усіх областей України. У 2016-2017 рр. завдяки діяльності пунктів ЄІ послуги отримали 101 332 мешканців України, бібліотеками проведено 3 245 заходів. Більше про проект читайте на сайті проекту.

Пункти ЄІ в бібліотеках можуть приєднатись до загальноміських, загальнорайонних або сільських заходів, заздалегідь звернувшись до влади з листом щодо узгодження питань приєднання. У листі бажано вказати, яку участь у святкуванні Дня Європи може запропонувати бібліотека та розписати заплановані бібліотечні заходи. Цього року радимо Вам приділити увагу розкриттю процесу імплементації Угоди про асоціацію «Україна-ЄС» в цілому в Україні та у вашому регіоні. Для цього бажано використовувати як інформаційні заходи, так і дискусійні. З Угоди про асоціацію можна обрати таку проблематику, яка найбільш цікава для ваших користувачів, і провести інформаційно-просвітницьку кампанію, що включатиме цикл заходів і розкриє, які європейські технології, цінності, зв’язки тощо вже запроваджуються в регіоні. Обговорення актуальних і проблемних питань місцевої громади щодо імплементації Угоди про асоціацію можна провести в рамках дискусійних клубів «Євровибір». До роботи дискусійних клубів «Євровибір» бажано залучити представників органів місцевої влади і самоврядування, членів громадських рад, громадських і благодійних організацій, ЗМІ тощо для обговорення питань імплементації Угоди на місцевому рівні. Важливо показати, що Угода може дати кожному члену громади, порівняти різні сфери життя в Європі та Україні.

 2

Для поширення інформації про європейську спільноту бібліотекам бажано розробити цикл заходів «День Європи в моєму регіоні», згідно з яким протягом перших трьох тижнів травня доцільно провести книжкові виставки, організувати інформаційні стенди «Об’єднана Європа: єдність у розмаїтті», «Багатолика Європа», «Європа вчора, сьогодні, завтра», «Україна – шлях до Європи», інформаційні години «Світ. Європа. Україна», «Європейський досвід – Україні»; читацькі дискусії «Україна і Євросоюз», «Проблеми європейської безпеки: де шукати стратегічних партнерів і союзників?», «Розширення Європейського Союзу. Що це означає?»; віртуальні подорожі «Віртуальна Європа», «Музеї Європи» тощо.

Безпосередньо в день святкування Дня Європи можна оформити Європейське містечко або Європейський майдан за допомогою мапи Європи, прапорців ЄС та країн-членів та іншої європейської символіки, використовувати аудіозапис гімну ЄС та інший доречний музичний супровід. Заходи можуть проводитись як частина загальноміських, загальнорайонних, сільських або ж в парку, сквері чи на ганку біля бібліотеки. Ідеї для відзначення Дня Європи шукайте також в бюлетені «Все про Європу в бібліотеках», № 1, 2016 р.; № 1, 2017 р. (http://eulib.ula.org.ua/resursi/veb-dajdzhesti), а також у матеріалах інтерактивного ярмарку ідей пунктів ЄІ (http://eulib.ula.org.ua/idei).

Також пропонуємо приєднатися до Всеукраїнської акції «Відкриті діалоги» до Дня Європи. Детальніше про акцію читайте тут.

DSC07635

Інформацію про те, як Ваша бібліотека відзначила це свято, разом із фото надсилайте на ukrbibl@gmail.com. Вона буде розміщена на сайті проекту «Все про Європу у бібліотеках» - https://eulib.ula.org.ua.

При розміщенні публікацій про День Європи на сторінках бібліотек у соціальних мережах просимо використовувати хештег #europeday2017.

Давайте спільно покажемо, що Україна впевнено йде шляхом євроінтеграції та поважає європейські цінності.