Захистимо бібліотеки – центри наших місцевих громад!

Нещодавно бібліотечну громадськість сколихнула неприємна новина про те, що у місті Марганець Дніпропетровської області виставили на продаж приміщення, у якому розташована бібліотека-філіал № 2 ‒ заклад, що вже 26 років обслуговує три райони міста, має бібліотечний фонд з 20-ти тисяч книжок, комп'ютерний зал, інтернет-центр, підтриманий грантовою програмою «Бібліоміст». Про це повідомляє газета «Україна молода» від 23 грудня 2016 року. Як пише газета, приміщення бібліотеки розташоване у гарному місці, має відповідну ціну і звісно знайдуться охочі його придбати (публікацію див. тут).

Це викликало резонанс у громадськості країни, відомі особистості ініціювали та підготували відкритого листа, де ста вісімдесятьма п’ятьма підписантамизасуджуються такі дії місцевої влади (лист надійшов на сторінку УБА у мережі Facebook). Місцевий журналіст Марганецьких новин Володимир Садиков також підготував відповідний сюжет (сюжет див. тут).

Цей факт не залишився поза увагою Української бібліотечної асоціації. Президентом ВГО «Українська бібліотечна асоціація» Іриною Шевченко було направлено листа начальнику Управління культури, національностей і релігій Дніпропетровської обласної державної адміністрації Першиній Н.Г. з проханням надати офіційне роз’яснення щодо ситуації навколо бібліотеки-філіалу № 2 міста Марганець. У листі наголошується, що Українська бібліотечна асоціація завжди готова надавати підтримку у відстоюванні інтересів громади міста Марганець, їхніх прав на бібліотечно-інформаційне обслуговування та функціонування бібліотеки у комфортному й оснащеному приміщенні (текст листа див. тут).

Українська бібліотечна асоціація повідомлятиме бібліотечну громаду про відповідь на цей лист та подальше розгортання подій.