Програма з адвокації Української бібліотечної асоціації наступного п’ятиліття

2016 рік для усіх активних членів секції УБА з адвокації став періодом тісної співпраці над загальним документом, що визначить нашу роботу найближчим часом, а саме - Програми адвокаційної діяльності Української бібліотечної асоціації на 2017-2021 рр. «Дієва бібліотека – успішна громада».

На початку року була створена робоча група проекту, до якої увійшли Президент УБА Шевченко І. О., член Президії УБА Лугова Л. А., голови секцій УБА Загуменна В. В., Барабаш С. І., Бояринова О. Є., виконавчий директор УБА Сошинська Я. Є.. В процесі численних дискусій та обговорень визначилась мета програми, її своєчасність та необхідність як програмного документу. Згодом, під час VI Всеукраїнської літньої школи для бібліотекарів з адвокації, що пройшла в червні в Херсонській області, до групи активно долучилися керівники провідних українських обласних наукових бібліотек з Кропивницького, Миколаєва, Полтави та Старобільська. На цьому етапі вже були чітко прописані цілі Програми та шляхи їх реалізації.

IMG 3455

Наступна робота перейшла в мережевий режим, що дозволило більш ґрунтовно переосмислити, зрозуміти бачення лідерів думок серед бібліотечної громадськості в регіонах та описати виконання певних завдань задля досягнення поставлених цілей. До VІІ Львівського міжнародного бібліотечного форуму «Модерна бібліотека в мінливому світі» у вересні документ вже був сформований в робочому варіанті, а присутність на Форумі активних його розробників уможливила відкрите обговорення та суттєві доповнення в завдання та заходи.

Наступні два місяці проект Програми ретельно редагувався та набував остаточного варіанту, який був опублікований для обговорення на порталі УБА. В листопаді в Києві під час Всеукраїнської науково-практичної конференції «Українська бібліотечна асоціація: пошук майбутнього» проект було офіційно презентовано та запропоновано для затвердження. І як результат, на підставі одностайного голосування учасників конференції, Програма адвокаційної діяльності УБА на 2017‒2021 рр. була затверджена Конференцією ВГО «Українська бібліотечна асоціація» 17 листопада 2016 р.

P1270635

Прийнятий документ декларує програмну мету - лобіювати та захищати права користувачів бібліотек територіальних громад на бібліотечне обслуговування та безперешкодний і рівноправний доступ до інформації, обстоювати їхні права в умовах суспільних перетворень та об’єднання територіальних громад; позиціонувати бібліотеки в суспільстві як відкритий простір для освіти, науки, культури, дозвілля, комунікації та підвищити обізнаність членів громади, влади, суспільства в цілому про цінність та потенціал бібліотек у здійсненні реформ. Мета визначає досягнення цілей, які можливі через виконання певних завдань.

Повний текст Програми доступний тут.

Тож діємо згідно із визначеним курсом та досягаємо бажаного!

Барабаш Світлана Іванівна, голова Секції з адвокації УБА, канд. наук із соціал. комунікацій, вчений секретар НТБ ім. Г. І. Денисенка НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського»