IFLA та УБА про справу Наталії Шаріної, директорки Української бібліотеки в Москві

16 листопада 2016 р. IFLA оприлюднила чергове звернення щодо затримання та судового переслідування російської бібліотекарки Наталії Шаріної, директорки Української бібліотеки в Москві. Ось це звернення:

«IFLA про справу Наталії Шаріної

freedom site

Нагадуємо, що IFLA зробила декілька заяв щодо Наталії Шаріної - російської бібліотекарки, яка звинувачується в розпалюванні ненависті, бо мала  «екстремістські» книги на полицях Бібліотеки української літератури в Москві. Президент IFLA Донна Шидер також написала російській владі декілька листів, в яких висловлювала занепокоєння цієї міжнародної організації (див. http://www.ifla.org/ publications/node/10844, http://www.ifla.org/node/10488 , http://www.ifla.org/node/9992). Наталія провела понад рік під домашнім арештом, і зараз над нею розпочався суд (див. про це на сайті BBC News http://www.bbc.co.uk/news/ world-europe-37852934).

Аmnesty International також висловила стурбованість з приводу справи проти Наталії Шаріної, називаючи її в'язнем совісті. Вони просять прихильників писати звернення до Генерального прокурора  та голови Слідчого комітету Російської Федерації. Для отримання додаткової інформації відвідайте веб-сайт Amnesty (https://www.amnesty.org/en/ documents/eur46/2900/2015/en/) .

IFLA, як і раніше, стурбована невиправданим і невідповідним поводженням з Наталією та продовжує контактувати з її адвокатом і стежити за розвитком ситуації.»

УБА підтримує це звернення , бо серед наших концептуальних принципів - забезпечення інтелектуальної свободи та відданості ідеалам демократії (http://ula.org.ua/ua/pro-uba/ principi).

Закликаємо членів УБА і всіх небайдужих долучитися до флешмобу у Фейсбуці. Для цього ви можете розмістити і поширити плакат: «Свободу російській бібліотекарці Наталії Шаріній! Її переслідування – «це атака на демократію, навчання та культуру» ( http://www.ifla.org/ publications/node/10844) .

Цей плакат доступний для завантаження тут.