Акція УБА «Передплати газету для мешканців зони АТО» на 2018 р.

1 березня 2016 року Українська бібліотечна асоціація ініціювала акцію «Передплати газету для мешканців зони АТО», мета якої – інформаційна підтримка мешканців зони АТО.

В умовах військового конфлікту та інформаційної агресії, яку зазнає Україна, різко підвищилось значення розповсюдження достовірної інформації серед населення. Сьогодні багато наших громадян на Сході України, що проживають в зоні, максимально наближеній до бойових дій, не мають доступу до українських ЗМІ - телебачення, радіо, Інтернету. Виправити ситуацію на цих територіях можливо за допомогою друкованих періодичних видань.

Тому акція спрямована на забезпечення мешканців  періодичними виданнями і має на меті налагодити доставку центральних та регіональних українських періодичних видань на територію Луганської та Донецької областей для подальшого розповсюдження в населених пунктах так званої "сірої зони". Отримані газети розповсюджуються на території, що максимально наближена до зони бойового конфлікту, за допомогою волонтерських організацій та офіцерів спеціальних підрозділів цивільно-військового співробітництва ЗСУ – партнерів Луганського обласного відділення УБА.

Акція триває протягом 2016-2017 років. Результатом стало привернення уваги щодо донесення державної інформації до мешканців територій, на яких існує дефіцит отримання державної української інформації. Подібні ж акції запропонували державні органи влади: Держкомтелерадіо, Міністерство інформаційної політики, Міністерство оборони (управління цивільно-військового співробітництва). Дізнатися більше про хід Акції Ви можете тут.

6

Протягом 2017 року завдяки ініціативі УБА мешканці прифронтових регіонів з обох боків лінії зіткнення на Сході України отримали 2 500 примірників українських газет та журналів, що були передплачені фахівцями різних бібліотек майже з усіх куточків України. До акції долучилися громадські активісти, письменники. Нажаль інформаційна агресія проти нашої країни продовжує набирати обертів, тому закінчувати акцію ще не вчасно.

УБА закликає приєднуватися до проекту видавців, громадські організації і всіх небайдужих та разом підтримати наших громадян, які в силу обставин потрапили в інформаційну ізоляцію, або перебувають під потужним впливом ворожої пропаганди.

Ви можете передплатити газету/газети для мешканців «сірої зони» на 2018 рік на адресу: Луганське обласне відділення УБА, 92702, Луганська область, м. Старобільськ, площа Базарна, 32А.

За розповсюдження видань, передплачених у межах акції відповідає Луганське обласне відділення УБА.

Контактна інформація: 92702, Луганська область, м. Старобільськ, площа Базарна, 32А, Луганське обласне відділення УБА, e-mail: uba_lugansk@ukr.net, Світлана Моісєєва.

Рекомендуємо членам УБА,  регіональним відділенням та партнерам Асоціації поширювати інформацію про акцію серед широкого загалу - читачів бібліотек, членів громад, у засобах масової комунікації.