День сільського бібліотекаря з ініціативи Чернігівського обласного відділення УБА

Більше 20 сільських бібліотекарів області з’їхались до с. Держанівки Носівського району Чернігівської області 14 липня 2016 року, щоб обговорити спільні проблеми та поділитись історіями успіху в бібліотечній роботі під час засідання круглого столу «Я пропоную свій досвід» у рамках Дня сільського бібліотекаря.

Вже другий рік поспіль з ініціативи Чернігівського обласного відділення УБА відбувається подія, на яку сільські бібліотекарі чекають весь рік. За підсумками роботи за 2015 р. саме Держанівська сільська бібліотека Носівської ЦБС стала кращою в номінації Сільська бібліотека року в щорічному обласному конкурсі «Краща бібліотека року». Гостей на ганку бібліотеки урочисто зустрічали сільський голова Омеляненко Л.В. і найактивніші маленькі читачі та вручили коровай, а завідуюча бібліотекою Будлянська Н.М. провела екскурсію. Колеги багато фотографували оформлення тематичних поличок, виставки-інсталяції, краєзнавчу кімнату, ставили безліч запитань бібліотекарю.

20-1

На робочий лад присутні налаштувалися у приміщенні сільської ради, де з вітальними словами до учасниць круглого столу звернулися голова Держанівської сільської ради Л.В. Омеляненко, начальник відділу культури Носівської РДА Л.І. Антонович, директор Носівської ЦБС Н.К. Яременко, голова Чернігівського обласного відділення УБА І.М. Аліференко.

Активні, творчі, справжні професіонали своєї справи бібліотекарі-учасниці круглого столу розповідали про свою роботу. А розповісти було про що, бо сільські бібліотекарі видають книги («Моя Хотинівка – душі криниця», «Дорогинка») і газети («Літературний Мрин»); отримують літературу та комп’ютерну техніку завдяки фондам, видавництвам, редакціям, спонсорам; проводять краєзнавчу роботу, опікуються людьми похилого віку та ветеранами, виховують майбутнє покоління українців-патріотів. Різноманітні інтереси користувачів сільських бібліотек реалізуються у клубах, натхненницями яких є, звичайно, бібліотекарі. Так, існують літературний у Мринській, «Натхнення» у Хрещатинській, «Умілі ручки» у Тростянецькій, клуби за інтересами для дорослих і дітей у Дорогинській, «Порадниця», «Джерела», краєзнавчий фольклуб «Живиця» у Наумівській, дитячий клуб «Чомучка» у Лемешівській, правовий у Хорошеозерській бібліотеках. Щоб мати змогу розповісти про те, що не встигли чи забули, бібліотекарі обмінялися координатами.

DSC01083 1

На згадку про відвідини Держанівської сільської бібліотеки учасники круглого столу залишили плакати-листівки з автографами всіх присутніх з побажаннями бібліотекарю, бібліотеці та її читачам.

Час, відведений на проведення круглого столу – лише три години, сплинув занадто швидко, адже попереду на учасників чекала ще Козарівська бібліотека-філія.

Впродовж дня гостей супроводжували начальник відділу культури, сільський голова с.Держанівки, директор ЦБС. Сільські бібліотекарі наповнені гарними враженнями, новими ідеями та новими друзями, повернулись до своїх бібліотек. Підводячи підсумки, всі одноголосно погодились, що часу було обмаль, і пропозиції в наступному році провести дводенний День сільського бібліотекаря вже розглядаються президією Чернігівського обласного відділення УБА.

Член президії Чернігівського обласного відділення УБА, завідувач науково-методичного відділу Чернігівської ОУНБ ім. В.Г.Короленка Олена Сльозка