Інформація про хід акції «Передплати газету мешканцям АТО»

Перші кошти у межах Акції були зібрані під час Міжнародної конференції «Сучасна бібліотечно-інформаційна безперервна освіта: європейські орієнтири» в смт.Славське. Учасники зібрали 1600 гривень, на які було оформлено підписку 6-ти примірників «Газети по-українськи» для мешканців «сірої зони» АТО.

У квітні до Акції долучились: Державна науково-педагогічна бібліотека України ім. В.О.Сухомлинського, Науково-технічна бібліотека НТУУ «КПІ», Національна парламентська бібліотека України, Тисменицька ЦБС Івано-Франківської обл., бібліотекарі Хмельницької області. Завдяки цій допомозі було передплачено 13 назв та 32 примірники періодичних видань.

Підтримало Акцію й Державне підприємство по розповсюдженню періодики «Преса», яке надало Луганському обласному відділенню УБА (м. Старобільськ Луганської області), партію періодичних видань з 400 примірників. За допомогою волонтерів з селищ Байдівки та Шульгинки, що на Старобільщині, вже за 3 дні після отримання, ці видання потрапили до мешканців прифронтової зони - селищ Старого Айдару, Гєєвки, м. Щастя. Серед них - «Газета по-українськи», «Країна», «Тиждень» та кишенькові книжечки з кращими творами української літератури. Очікується ще одна партія періодичних видань від ДП «Преса».

13502590 1217784351586357 2305747668642777371 o

До Акції також долучилась Спілка християнських письменників України – в цілому було передано 150 примірників.

В травні Група цивільно-військового співробітництва м. Старобільськ (це спеціальні підрозділи ЗСУ, що працюють з мирним населенням в зоні бойового конфлікту) виїхала до населеного пункту Євсуг Луганської області, де відвідали Євсузький навчально-виховний комплекс, а також сільську школу в с. Кримське. Разом з книгам, альбомами та фарбами для малювання доставили й дитячі журнали, що були надіслані в межах Акції «Передплати газету мешканцям АТО».

Луганське ОВ УБА домовилось з Групою цивільно-військового співробітництва про щотижневу доставку періодичних видань на територію «сірої зони» в Луганській і Донецькій областях. Частина періодичних видань та книжкової продукції переправляється навіть на окуповані території.

Велика подяка волонтерам, які перевозили журнали та газети за маршрутом Старий Айдар - м. Щастя – Станиця Луганська, а також навідувались до м. Золоте Попаснянського району Луганської обл., що розташоване майже на лінії зіткнення. До волонтерських груп доєднались активісти ЦСД ГО «Дієва громада» (м. Старобільськ).

В цілому за період дії Акції Луганське обласне відділення УБА отримало передплату на 28 назв (44 примірники) газет і журналів. На кінець червня 2016 року отримано та передано в населені пункти біля лінії зіткнення 800 примірників періодики та 212 книг.

Репертуар передплачених видань:

Газети

Газета по-українськи

Добрий господар (комплект)

Добре здоров'я

Експрес

Журавлик

Здоров'я і довголіття

Культура i життя

Літературна Україна

Молодь України

Пенсійний кур’єр

Порадниця

Слово Просвіти

Україна молода

Українська літературна газета

Урядовий Кур'єр

Журнали

Абетка для дітей

Барвінок

В гостях у сказки

Країна

Новое время

Пізнайко

Тиждень

Український тиждень

Оперативна інформація про перебіг Акції публікується на офіційному сайті Луганської ОУНБ ім. Горького у розділі «Луганський осередок УБА» за посиланням: http://goo.gl/OTpYkA.

Світлана Моісєєва, член Президії УБА