«Містки громадської активності» - новий проект Української бібліотечної асоціації

Українська бібліотечна асоціація стала одним із співорганізаторів проекту «Містки громадської активності», що фінансується Європейським Союзом та впроваджується у партнерстві з ГО «Центр культурного менеджменту» (Львів), Благодійним фондом «Помагаєм» (Дніпро) та Фондом розвитку інформаційного суспільства (Варшава) у 2016-2018 рр.

Це дворічний проект, орієнтований на сприяння демократичним перетворенням в Україні шляхом впровадження нових, а також підтримки вже існуючих активних громадських ініціатив з особливим акцентом на невеликих містах, які виявилися найбільш уразливими в сучасних українських умовах.

Цільовою групою проекту є лідери громадянського суспільства, внутрішньо переміщені особи (ВПО) та громади невеликих українських містечок. Проект діє у всіх регіонах України, але перевага надається учасникам з Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Львівської та Харківської областей.

Проект покликаний покращувати зв’язки і співпрацю між цільовими групами, що сприятиме суспільному діалогу та кращому взаєморозумінню, а також підвищить залучення місцевих спільнот до впровадження соціально-економічних змін.

IMG 8487

Проект сприятиме підвищенню ролі громадських організацій в просуванні демократичних цінностей через культуру, діалог, лідерство і мобілізацію спільнот. Це забезпечить розвиток громадської активності і толерантності, а також покращить життєві умови внутрішньо переміщених осіб у приймаючих спільнотах.

Проект включає обміни досвідом, промоцію нових зв’язків і синергій, розвиток підприємництва, соціально-економічний розвиток, координацію з існуючими ініціативами та співпрацю з широким колом зацікавлених сторін, субгрантинг.

Ключовими складовими проекту є :

- національні обміни для громадських активістів та ВПО;

- семінари з картування ресурсів розвитку міста для громадських організацій;

- картування ресурсів розвитку дванадцяти міст України, яких буде відібрано через відкритий конкурс;

- семінари з лідерства для ВПО;

- семінари з культурних і креативних індустрій для ВПО;

- інвестиційні ярмарки з культурних і креативних індустрій;

- кампанія солідарності.

Українська бібліотечна асоціація є партнером у виконанні таких завдань: проведення семінарів з картування ресурсів розвитку міста для громадських організацій та семінарів з лідерства для ВПО, картування ресурсів розвитку дванадцяти міст України, а також кампанії солідарності. В межах виконання проекту УБА вже оголосила конкурс на відбір консультантів/тренерів для проведення семінарів з картування ресурсів розвитку міста для громадських організацій (див. тут). Найближчим часом буде оголошено конкурс серед ініціативних груп малих міст Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Львівської та Харківської областей задля картування ресурсів їхніх громад.

Сім взаємопов’язаних компонентів проекту сприятимуть демократизації українського суспільства, міжрегіональній інтеграції та створенню соціально-економічних перспектив для людей, постраждалих від збройного конфлікту на Сході України, зокрема малих міст.

Проект фінансується Європейським Союзом.

255701410