Дії IFLA щодо ситуації з Бібліотекою української літератури у Москві

У листопаді 2015 р. Міжнародна федерація бібліотечних асоціацій та установ IFLA висловила серйозну стурбованість з приводу підвищеного інтересу з боку поліції до Бібліотеки української літератури у Москві, а також арешту її директора Наталії Шаріної. Наталії було пред'явлено звинувачення за підозрою у розпалюванні ненависті та ворожнечі. Вона була звинувачена у грубій розтраті і з тих пір знаходиться під домашнім арештом.

781 -pic905-895x505-53605

IFLA вважає, що ці дії були непотрібними і закликає до вирішення цього питання у спокійній обстановці без подальшої ескалації.

IFLA вважає, що бібліотеки і бібліотекарі відіграють ключову роль у реалізації прав людини, включаючи свободу доступу до інформації та свободу вираження думок, а напад на бібліотеку або бібліотекарів – є нападом на демократію і культуру. Асоціація вважає, що ситуація з Бібліотекою української літератури та її співробітниками, зокрема Наталією Шаріною, є абсолютно неприпустимою.

Donna Scheeder, президент IFLA, написала листа голові Слідчого комітету Російської Федерації та Генеральному прокурору Російської Федерації від імені IFLA із закликом звільнити Наталію з-під домашнього арешту та припинити судовий позов.

Заяву IFLA - FAIFE (ініціатива IFLA щодо захисту основних прав людини, закріплених у статті 19 Загальної декларації ООН з прав людини) щодо ситуації з Наталією Шаріною читайте тут.

Міжнародна організація Amnesty International продовжує кампанію зі звільнення Наталії Шаріної та оприлюднила документ Термінової дії із закликом висловити письмово незадоволення протиправними діями щодо керівника Бібліотеки української літератури у Москві. Текст документу включає адреси Голови Слідчого комітету і Генеральної прокуратури Російської Федерації (завантажити англійською, французькою або іспанською мовами).