Українська делегація на міжнародному семінарі «Ринок електронних книг та бібліотечне партнерство», 19-20 квітня 2016 р.

Делегація українських бібліотекарів та освітян, членів Української бібліотечної асоціації, відвідала міжнародний семінар «Ринок електронних книг та бібліотечне партнерство», який відбувся 19-20 квітня 2016 р. у м. Аникщяй, Литовська Республіка. У заході взяли участь представники бібліотечної справи Литовської Республіки, України та Словенії.

На міжнародному семінарі були розглянуті питання використання електронних книг у Литві, Україні та Словенії, навчальні електронні платформи, цифровий self-publishing у бібліотеках та результати і перспективи бібліотечного партнерства. У рамках семінару відбулась урочиста церемонія нагородження кращих публічних бібліотек Литви, членів Асоціації муніципальних публічних бібліотек Литовської Республіки, за результатами діяльності у 2015 р.

Алла Соляник, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри документознавства та книгознавства Харківської державної академії культури, член Президії УБА представила на семінарі досвід українських бібліотек у роботі з електронними виданнями. Ознайомитись з презентацією можна у розділі «Навчальні матеріали» на порталі УБА.

WP 20160420 002

123

Заступник директора публічної бібліотеки м. Клайпеда Діана Ціпарієне разом з провідним бібліотекарем Львівської обласної бібліотеки для дітей Оленою Кремньовою розповіли про спільні проекти та заходи Асоціації муніципальних публічних бібліотек Литовської Республіки з Українською бібліотечною асоціацією, зокрема VI Міжнародну конференцію «Сучасна бібліотечно-інформаційна безперервна освіта: європейські орієнтири» (1-4 березня 2016 р., смт. Славське Львівської обл.), проект «Мишеняткова абетка» (Львівська обласна бібліотека для дітей), регіональні навчальні проекти (Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А.Тімірязєва) та ін.

Крім участі у семінарі, бібліотечна делегація з України відвідала Наукову бібліотеку Вільнюського університету, Дім Європи, анікщяйський арт-інкубатор та публічні бібліотеки міст Вільнюс, Утена, Аникщяй.

13071912 1003331093089690 2017354671602110905 o

Українська бібліотечна асоціація висловлює подяку Асоціації муніципальних публічних бібліотек Литовської Республіки за надану можливість взяти участь у міжнародному семінарі та представити досвід української бібліотечної спільноти.

124