Підсумки ІІІ Зимової школи молодих бібліотекарів УБА, 2-5 лютого 2016 р., Закарпатська обл.

З 2 по 5 лютого 2016 р. в с.Ізки Закарпатської обл. Українська бібліотечна асоціація провела ІІІ Зимову школу молодих бібліотекарів. Це інформаційно-освітній проект, головна мета якого - допомогти молодим бібліотекарям швидко та легко адаптуватись у професійному бібліотечному середовищі та сформувати власну активну дієву позицію.

Учасниками Школи стали молоді та креативні бібліотекарі з різних бібліотек всієї України, що були відібрані на конкурсній основі та сплатили реєстраційний внесок. Таких учасників було 21.

DSC00027

Цьогоріч робота Школи відбулась за фінансової підтримки УБА та її партнерів - Еко-курорту «Ізкі» (http://izki.com.ua/ua/) та ГО «Асоціація бібліотекарів Закарпаття».

Діставшись до місця проведення навчання (с. Ізки, Еко-курорт «Ізкі»), робота розпочалась з першого дзвоника, привітання учасників та знайомства. Також було розподілено персональні обов’язки серед школярів та сформовано 3 групи відповідно до завдань тренерів.

Тренерами ІІІ Зимової школи молодого бібліотекаря УБА були:

Бояринова О.Є., PR-менеджер Виконавчого офісу УБА, засновник та голова Молодіжної секції УБА, тренер ГТЦ, організатор Школи

Вірстюк М.М., засновник і член Молодіжної секції УБА, організатор Школи

Лугова Л.А., директор Львівської обласної бібліотеки для дітей, член Президії УБА, заслужений працівник культури України – директор Школи

Романь Н.В., бізнес-тренер, коуч, медіатор, командний коуч, ігротехнік

Сошинська Я.Є., канд. іст. наук, доцент Національного технічного університету України «КПІ», виконавчий директор УБА, тренер ГТЦ

Степанюк О.Л., завідувач відділу документів іноземними мовами Центральної міської бібліотеки Дніпропетровської централізованої системи публічних бібліотек для дорослих

Учасники ІІІ Зимової школи відпрацювали 9 уроків з таких тем, як: партнерство, авторське право, брендинг, створення медіапродуктів у бібліотеці, медіатеки.

DSC00428

У програму Школи також були включені виступи-тренінги від самих учасників, що розкривали такі питання, як: «Права людини в інтернеті», «Чорне, біле і PR, або бібліотека, про яку говорять всі», «Бібліотека та е-урядування» та ін.

За сприяння ГО «Асоціація бібліотекарів Закарпаття» школярі відвідали бібліотеки с. Келечин та с. Річка, де пройшла дружня зустріч - обмін досвідом між бібліотекарями, з сільськими головами, учителями та користувачами.

DSC00247

DSC00452

Впродовж усього навчання три команди школярів виконували творчі завдання, а саме: у форматі скетч-шоу представити партнерство бібліотеки із банківською установою, туристичною та агропромисловою компанією. Відтак учасники розподілили ролі в команді таким чином, щоб був представник від компанії, директор та PR-менеджер бібліотеки, менеджер проекту від бібліотеки та користувач.

В останній день роботи Школи були презентовані досягнення кожної з команд. Всі школярі отримали сертифікати про участь у Школі та пам’ятні подарунки від УБА.

DSC00668

Кожен учасник ІІІ Зимової школи повіз додому валізу вражень, емоцій, креативу, ідей і, звичайно ж, Ne-формаtу, які будуть втілені у діяльність бібліотек всієї України.

DSC00740

Програму школи дивіться тут.

Щоденник школи тут.

Фотозвіт дивіться тут.

Група проекту на Facebook - https://www.facebook.com/groups/183438331837127/.