День народження німецької Бібліотеки року 2015

3 грудня 2015 року святкувала своє 125-річчя німецька Бібліотека року 2015 – Міська бібліотека міста Кельн (Stadtbibliothek Köln). Звання бібліотеки року вона отримала у серпні цього року за результатами конкурсу Німецької Бібліотечної Асоціації (Deutscher Bibliothekverband).

0

Можливість побачити наживо, як бібліотека і міська громада разом святкують такий ювілей, з’явилась у члена Української бібліотечної асоціації, адміністративного координатора виконавчого офісу УБА Вікторії Польової завдяки участі у грантовій програмі Goethe-Institut «Фонд мобільності». Основною метою поїздки було знайомство з інноваційною роботою німецької Бібліотеки року, налагодження співпраці та планування спільних проектів і заходів у майбутньому.

0-1

 

1

Високий статус бібліотеки міста Кельн підтверджує орієнтація на користувачів, задоволення потреб відвідувачів, прогресивність поглядів. За умовами конкурсу «Бібліотека року» для оцінки діяльності бібліотек-претендентів застосовується низка критеріїв, а експерти від Німецької Бібліотечної Асоціації у фінальному відборі відвідують та оцінюють бібліотеки-фіналісти. Міська бібліотека Кельна тісно співпрацює з міською владою, різними приватними та громадськими організаціями, адже співпраця є важливою складовою для успішного функціонування бібліотеки.

2

Святкування ювілею 3 грудня 2015 р. не впливало на графік роботи бібліотеки – користувачі продовжували працювати у бібліотеці, як звикли. Офіційне відзначення відбулось ввечері в історичній частині Міської Ратуші і міська влада брала безпосередню участь в організації цього заходу. За запрошеннями на вечір прийшло близько 400 прихильників та партнерів бібліотеки. У програмі були офіційне привітання від мера міста Генрієтти Рекер (Henriette Reker) і розмова-дискусія «Погляд у майбутнє» директора міської бібліотеки Ханнеолоре Фогт (HanneloreVogt), радника з питань мистецтв та культури міста Кельн Сюзанне Лаугвіц-Аульбах (Susanne Laugwitz-Aulbach) та директора з бібліотечних питань компанії EKZ -провідної компанії у сфері інноваційних сервісів та продуктів для бібліотек - Андреаса Міттрованн (Andreas Mittrowann). Також було представлено відеопривітання від користувачів бібліотеки ( https://www.youtube.com/watch?v=SNjyk76J9Qk ). Програму продовжили літературні читання віршів під музичний супровід цьогорічного переможця відомої німецької літературної премії Ingeborg-Bachman-Preisträgerin Нори Гомрінгер (Nora Gomringer). У заключній частині на гостей чекало частування тортом з логотипом бібліотеки.

3

До ювілею Міська бібліотека Кельна розробила спеціальну програму для користувачів на 5 грудня (субота). Різноманітні заходи були заплановані як у центральній бібліотеці, так і у філіалах (програму дивіться тут (https://stadtbibliothekkoeln.wordpress.com/2015/11/20/am-5-dezember-gehts-rund-wir-feiern/). Приємно відмітити їхню високу відвідуваність.

Слідкуйте за новинами УБА та чекайте на нові спільні заходи з німецькими колегами.