Вибори Президента і Президії Української бібліотечної асоціації

18-19 листопада 2015 р. в м. Києві відбулась щорічна Конференція Української бібліотечної асоціації «Розбудова громадянського суспільства: місія Української бібліотечної асоціації», у якій взяли участь понад 160 фахівців бібліотечно-інформаційної сфери з усієї України.

IMG 3769

З вітальним словом до організаторів та учасників звернулися начальник Управління соціокультурного розвитку регіонів Міністерства культури України Нікіфоренко Л.С., президент Польської Спілки бібліотек Ян Краєвський та ректор Національного транспортного університету Дмитриченко М.Ф.

З ключовою доповіддю «Роль Української бібліотечної асоціації у розбудові громадянського суспільства» (переглянути презентацію), яка почасти розкривала й здобутки Президії УБА за звітний період (2012-2015 рр.), виступила Президент УБА Шевченко І.О.

Учасникам Конференції були також представлені доповіді про роль Польської Спілки Бібліотек у розбудові громадянського суспільства (Я.Краєвський), про участь бібліотек для юнацтва у розвитку громадянських молодіжних ініціатив (Медведська М.С., переглянути презентацію), про партнерську діяльність громадських організацій (Степурін І.М.), про Національну комунікаційну кампанію «Україна Speaking» (О.Нечипоренко).

IMG 3781

Під час Конференції відбулася урочиста церемонія вручення нагород і відзнак УБА, присуджених до Всеукраїнського дня бібліотек (детальніше див. тут).

IMG 3856

18 листопада 2015 р. також пройшла звітно-виборна конференція Української бібліотечної асоціації. Членам УБА та широкій бібліотечній громаді було представлено звіти Президії (Шевченко І.О., переглянути презентацію) та Ревізійної комісії УБА (Кириченко Г.С.) за період з грудня 2012 р. по листопад 2015 р.  В обговоренні підсумків роботи за звітний період взяли участь віце-президенти УБА (Вилегжаніна Т.І., Пашкова В.С., переглянути презентацію), голови регіональних відділень УБА (Богза Н.Ф., переглянути презентацію; Ярощук В.П., переглянути презентацію), голови Секції з адвокації  та Молодіжної секції УБА (Барабаш С.І., переглянути презентацію; Бояринова О.Є., переглянути презентацію).

IMG 3931

За підсумками виборів одноголосно Президентом на наступний термін з листопада 2015 р. по листопад 2018 р. було обрано Шевченко Ірину Олександрівну, нову Президію та Ревізійну комісію УБА. Склад керівних органів УБА та розподіл обов’язків див. тут.

IMG 3787

У перший день Конференції також пройшла секція «Наукові та професійні комунікації: сучасні тенденції» (модератор Савенкова Л.В.), на якій було представлено тренди розвитку університетських бібліотек (Колесникова Т.О.), електронні версії періодичних видань з України та Східної Європи (Снопов Ю.А., переглянути презентацію), проект журналу «Шкільна бібліотека» про УБА (Матвійчук О.Є.).

19 листопада учасники Конференції були запрошені у Національну парламентську бібліотеку України на презентацію безкоштовних інформаційних ресурсів від медіакомпанії DeutscheWelle (Е.Потоцкая) та круглий стіл «Актуальні питання модернізації бібліотечної системи України», який модерувала Розколупа Н.І.

IMG 3984

У Національній науковій медичній бібліотеці України відбувся круглий стіл «Розвиток системи корпоративної каталогізації медичних бібліотек» (модератор Бруй О.М.) та засідання Секції працівників медичних бібліотек УБА.

Літературно-меморіальний музей-квартира П. Г. Тичини приймав учасників Конференції, які долучилися до круглого столу «Бібліотека і музей: взаємодія у спільному культурному просторі» за модерації Романюк О.І. (детальніше див. тут).

12234911 972222712835018 5137068387811161037 n

У Goethe-Institut в Україні пройшло засідання Секції з бібліотечно-інформаційної освіти УБА, який модерували Загуменна В.В. та Хіміч Я.О. (детальніше див. тут).

До Конференції було підготовлено збірник матеріалів (детальніше див. тут) та нове відео УБА "Бібліотекарі змінюють світ".

Фотозвіт дивіться тут.