Державна служба інтелектуальної власності та Українська бібліотечна асоціація про необхідність приєднання України до Марракеського договору (2013)

Рішенням Президії УБА від 5 вересня 2013 р. Українська бібліотечна асоціація (УБА) підтримує міжнародний рух за рівний доступ до інформації для людей, неспроможних читати друкований текст – сліпих і хворих на дислексію.

УБА приєдналася до асоціацій та інших організацій з понад 150-ти країн, які виступають на підтримку ефективного міжнародного договору щодо забезпечення рівного доступу до інформації, знань, читання і культурного життя людям з обмеженнями. Договір розглядався на Дипломатичній конференції, організованій Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (WIPO) в Марракеші (17-28 червня 2013 р.). Заяву Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій та установ (IFLA) читайте тут.

17 вересня 2015 р. у Центральній спеціалізованій бібліотеці для сліпих ім. М. Островського (м.Київ) відбулася зустріч представників Державної служби інтелектуальної власності України, Української бібліотечної асоціації та директора бібліотеки щодо приєднання України до Марракеського договору про полегшення доступу сліпих та осіб з вадами зору або іншими обмеженими можливостями сприймати друковану інформацію до опублікованих творів.

Учасники зустрічі обговорили сучасний стан справ з доступом сліпих в Україні до опублікованих творів, навчальної літератури, переваги приєднання України до зазначеного договору та потенційні можливості для сліпих в отриманні опублікованих творів у прийнятних для них форматах.

Представники Української бібліотечної асоціації висловили свою підтримку Державній службі інтелектуальної власності України щодо ініціативи приєднання України до Марракеського договору та готовність надати інформацію для обґрунтування необхідності приєднання.