30 ВЕРЕСНЯ – ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ БІБЛІОТЕК

Вітаємо всю громаду нашої країни з цим святом, яке вже давно перестало бути тільки професійним та перетворилось на день, коли бібліотеки разом зі своїми користувачами вкотре наголошують на важливе місце бібліотек і  читання у житті кожного та необхідність відкритого доступу до інформації для сталого розвитку нашої держави.

У 2015 році українські бібліотеки працювали під таким актуальним для сьогодення девізом - «Бібліотек@ - діалог, культура, мир!».  Сказати, що 2014 рік був важким для бібліотек Донецької і Луганської областей – не сказати нічого. Він був просто жахливим, адже зруйновані внаслідок бойових дій приміщення, знищені фонди, зламані людські долі. Значна частина публічних бібліотек регіональної мережі опинилася на територіях, непідконтрольних державній владі. Детальніше тут. Ми підтримуємо наших колег у цей непростий час, знаходимо можливості для передавання книг, залучення їх до програм, проектів і заходів, що проходять  у різних куточках України.

Цього року Всеукраїнська громадська організація «Українська бібліотечна асоціація» успішно реалізувала низку проектів, які були спрямовані на покращення інформаційно-бібліотечного обслуговування користувачів та сприяли розвитку бібліотечної справи в Україні.

А саме:

  • З вересня 2014 р. по березень 2015 р. Українська бібліотечна асоціація впроваджувала проект «Бібліотеки і виборчий процес: навчаємо бібліотекарів і виборців конституційних прав» за підтримки Посольства США в Україні. За проектом участь у вебінарах взяли більше 5 тисяч українців.

  • Українська бібліотечна асоціація 7 липня 2015 р. прийняла Маніфест УБА «Бібліотеки в умовах кризи»,  у якому представлено бачення місії та ролі бібліотек, їхньої цінності для українського суспільства, яке наразі долає кризові явища та впроваджує реформи. Текст   Маніфесту Української бібліотечної асоціації «Бібліотеки в умовах кризи» читайте тут.

  • Українська бібліотечна асоціація у партнерстві з Фундацією Дарини Жолдак, ГО «Форумом видавців» та «Новою поштою» реалізувала соціальний проект «100 тисяч книжок для сільських бібліотек», метою якого є оновлення фондів сільських бібліотек.

  • Триває громадське обговорення Стратегії розвитку бібліотечної справи в Україні до 2025 року «Якісні зміни бібліотек задля забезпечення сталого розвитку України». В'ячеслав Кириленко: «Маємо рішуче модернізувати роботу бібліотек» - http://bit.ly/1gtFhAH.

  • 45 тисяч мешканців 25 населених пунктів України отримали безкоштовний інтернет в бібліотеках завдяки проекту УБА «Бібліотека – громада: відкритий простір»,  що діяв за підтримки Фонду «Монсанто». У 5 областях України запрацювали центри вільного доступу до інтернету, а 25 сільських бібліотек перетворились на сучасні інформаційні центри.

  • Більше 600 киян та гостей міста відвідали безкоштовні екскурсії Києвом, створені за проектом УБА «Як тебе не любити, Києве мій!», за підтримки Європейської Культурної Фундації. Сайт проекту - http://travel.ula.org.ua/.

Українські бібліотеки змінюються та намагаються ставати сучасними. Так, у Дніпропетровську працюють над створенням молодіжної бібліотеки, в якій можна буде займатися спортом - http://bit.ly/1UWP1Rw. На Русанівці (м.Київ) з’явиться бібліотека нового для міста формату - «Оціум-бібліотека» - http://bit.ly/1UYIknk. Івано-Франківська обласна універсальна наукова бібліотека ім. І.Франка отримала 28 електронних книжок - http://bit.ly/1LiOWGZ.  У 2014 р. відкрилась Перша львівська медіа тека - http://bit.ly/1QjZvcm і планується відкриття Урбан-бібліотеки - http://bit.ly/1P2AqT2.

P.S. Для відзначення Всеукраїнського дня бібліотек 2015 Українська бібліотечна асоціація підготували плакати, що передані представникам майже усіх регіонів України. Фото для плакату зроблено в Американській бібліотеці ім. В. Китастого НаУКМА.