Заходи УБА на V Міжнародному фестивалі «КНИЖКОВИЙ АРСЕНАЛ», 22-26.04.2015 р., м.Київ

22 квітня 2015 р., напередодні Всесвітнього дня книги і авторського права, у Мистецькому Арсеналі відкрився п’ятий, ювілейний міжнародний фестиваль «КНИЖКОВИЙ АРСЕНАЛ» — найбільша подія в Україні, що об’єднує літературу та мистецтво.

Вперше – центральна міжнародна сцена фестивалю і ярмарку – «Кафе Європа»: 40 письменників, літературних діячів та митців із 12 країн. Партнери: EUNIC, Чеський Центр, Польський Інститут, Гете-Інститут і Посольство Німеччини в Україні, Французький Інститут, Австрійський культурний форум. Саме у цьому місці серед багатьох культурних центрів було розташовано стенд Української бібліотечної асоціації, яка вже вп’яте бере участь у цьому фестивалі та представляє усі бібліотеки України. Цьогоріч УБА окремо підготувала та презентувала Спецпроект «Бібліотечний простір».

IMG 0895

Євромайдан ще раз відкрив для нас таку цінність як сила у єднанні. У рік 20-ліття Української бібліотечної асоціації ми ще раз усвідомили, що слід допомагати один одному, разом змінюватися і створювати щось нове.

Мета спецпроекту УБА «Бібліотечний простір» – показати, що сучасна бібліотека може бути центром громади. Бібліотека може надати фізичний простір для того, аби люди збирались разом, генерували та обговорювали ідеї, впроваджували ініціативи на локальному рівні. І простір бібліотеки є відкритим для всіх.

Багато людей, особливо у великих містах, працюють вдома або у коворкінгах. Багато дітей не знають, куди можна піти після школи, якщо вони не займаються у гуртках. Існує також багато громадських ініціатив та центрів, які часто шукають місце, де зібратися або провести захід.

Бібліотека є місцем, де люди можуть і попрацювати, і відпочити.

Бібліотек@ - простір креативних людей!

У межах Спецпроекту УБА «Бібліотечний простір» на «КНИЖКОВИЙ АРСЕНАЛ» відбулись:

• Презентація «Трансформація інтелектуального простору, або Як додати бібліотекам трошки життя».

• Цикл заходів «Актуальні напрями бібліотечної роботи в період кризи».

• Презентація туристичного проекту Української бібліотечної асоціації «Як тебе не любити, Києве мій!».

• «Come Write In! Приходь та пиши! Бібліотека для письменників» – презентація заходів та обговорення можливостей письменницьких бібліотечних програм в Україні.

• Знайомство з послугами неформальної освіти в Державній бібліотеці України для юнацтва та дискусія на тему «Неформальна освіта в публічному просторі – дійсність чи утопія?».

• Презентація міжнародного дитячого клубу Brovchyk Club.

• Презентація науково-видавничої діяльності Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського» та сесія «Інтерв’ю з автором…»: Володимир Попик, Галина Ковальчук, Тетяна Гранчак, Олена Воскобойнікова-Гузєва, Ірина Войченко.

IMG 1093

• Презентації послуг Центральної районної бібліотеки імені М.О.Некрасова Централізованої бібліотечної системи Голосіївського району міста Києва, Центральної районної бібліотеки імені Павла Тичини Централізованої бібліотечної системи Дніпровського району міста Києва, Міської спеціалізованої молодіжної бібліотеки «Молода гвардія».

• Велика книжково-ілюстративну виставка «Перша сцена України» до 95-річного ювілею Національного академічного театру імені Івана Франка від відділу мистецтв Публічної бібліотеки імені Лесі Українки міста Києва.

IMG 0957

Було дуже приємно під час «КНИЖКОВОГО АРСЕНАЛУ» зустрічати членів та партнерів УБА, знайомитись з новими людьми та обговорювати нові ініціативи.

Фотозвіт дивіться тут.

Загалом V Міжнародний фестиваль «КНИЖКОВИЙ АРСЕНАЛ» відвідало багато гостей та мешканців Києва, а також Президент України Петро Порошенко та перший Президент України Леонід Кравчук.